Bank Spółdzielczy w Strzelnie pierwszy w Systemie Usług SGB

Bank Spółdzielczy w Strzelnie pierwszy w Systemie Usług SGB
Strzelno, grudzień 2022, Mirosław Skiba, Agnieszka Skrzypczak. Źródło: SGB-Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
System Usług SGB (SUS) to kompleksowy model zarządzania usługami dostarczanymi bankom spółdzielczym przez SGB-Bank SA. W Spółdzielczej Grupie Bankowej jako pierwszy z pakietu SUS postanowił skorzystać Bank Spółdzielczy w Strzelnie, poinformował Bank.

Dzięki temu wdrożeniu Bank Spółdzielczy w Strzelnie uzyskał dostęp do zasobów technicznych, kompetencyjnych i infrastrukturalnych oferowanych przez SGB-Bank.

Możliwość wykorzystywania SUS oznacza priorytetowy dostęp do bogatego źródła produktów i narzędzi informatycznych oraz nowych rozwiązań technologicznych opracowanych w Zrzeszeniu, na przykład Platformy SGB, narzędzi AML, FDS i Kredytu Online.

– Dla nas to decyzja przełomowa. Posiadanie najnowocześniejszych narzędzi technologicznych jest dla małego banku realnym wsparciem w codziennej pracy i obsłudze klienta. Z perspektywy lokalnej społeczności bezpieczeństwo danych, nowe oferty i szybkość w podejmowaniu decyzji finansowych w relacjach z klientami ma kluczowe znaczenie.

Nasz udział w SUS to także bardzo dobry dowód na efektywność partnerskiej współpracy wewnątrz Zrzeszenia i wspólnej odpowiedzialności za rozwój usług i biznesu bankowego – ocenia Agnieszka Skrzypczak, prezeska Zarządu Banku Spółdzielczego w Strzelnie.

Czytaj także: Zgoda KNF na powołanie trzech prezesów banków spółdzielczych

Co zapewnia System Usług SGB

System Usług SGB to wspólna, zrzeszeniowa platforma technologiczno-procesowa, z której banki spółdzielcze mogą korzystać pakietowo, na zasadach subskrypcyjnych, w korzystnych dla siebie cenach. W modelu prawnym, na którym oparto SUS, obowiązuje zasada przejrzystości i równych praw dla wszystkich partnerów.

– Bank na dzisiejsze czasy to bank nowoczesny, przyjazny klientowi, postępujący według zasad społecznej odpowiedzialności biznesu.

Wspólna platforma usług zrzeszeniowych, dostarczająca bankom odpowiednich narzędzi i udostępniająca im nowoczesne produkty, to kwintesencja celu naszej działalności w ramach Grupy. Jesteśmy po to, by wzajemnie sobie pomagać. Wspólnie dostarczamy lokalnej społeczności nowoczesne i bezpieczne rozwiązania finansowe, pamiętając o pielęgnowaniu zrzeszeniowości oraz potrzebach klientów.

Dlatego bardzo mnie cieszy wybór Banku Spółdzielczego w Strzelnie, który jako pierwszy wybrał platformę SUS i będzie mógł na bieżąco sprawdzać jej funkcjonalność oraz czerpać wszelkie korzyści płynące z tego uczestnictwa  – podkreśla Mirosław Skiba, prezes Zarządu SGB-Banku SA.

W ramach Systemu Usług SGB banki spółdzielcze mogą otrzymać między innymi wsparcie w zakresie administracji systemami operacyjnymi, obsługi rozliczeń, usług bezpieczeństwa i analizy transakcji, sprawozdawczości, rozwoju kanałów elektronicznych, rozliczeń złotówkowych i walutowych, prowadzenia korespondencji masowej itp.

Czytaj także: SGB-Bank uruchomił korporacyjną hurtownię danych w chmurze publicznej

System Usług SGB szansą na przyspieszenie rozwoju banków spółdzielczych

W pakiecie podstawowym SUS bank otrzymuje też dostęp do systematycznie rozwijanej aplikacji SGB Mobile, narzędzi do analizy profilu klienta i blokady transakcji, usług Call Center i wykrywania podejrzanych transakcji. Wiele z tych działań dostępnych jest w trybie online 24h.

– Bankowi spółdzielczemu w Strzelnie gratulujemy przyspieszenia rozwoju. Jestem przekonany, że korzystanie z usług dostarczanych przez SGB-Bank w ramach Systemu Usług SGB będzie miało korzystny i trwały wpływ na dynamikę działania banku.

Wkrótce odczują to również sami klienci, dostrzegając jak zmienia się liczba nowoczesnych narzędzi oferowanych przez ich lokalny bank i jak szybko oraz bezpiecznie można w tym banku działać.  – mówi Tomasz Płuciennik, manager ds. Wdrożeń Systemu Centralnego w SGB-Banku SA.

Analitycy SGB-Banku SA przewidują, iż w najbliższym czasie do Systemu Usług SGB przystąpi kilkadziesiąt banków spółdzielczych – członków Spółdzielczej Grupy Bankowej.

Czytaj także: FLBS 2022: banki lokalne w chmurze

Źródło: BANK.pl