Bank Millennium zacieśnia sojusz z Europa Ubezpieczenia

Bank Millennium zacieśnia sojusz z Europa Ubezpieczenia
Fot. stock.adobe.com / Brenda Blossom
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Millennium nawiązał długoterminową współpracę strategiczną oraz zawarł umowę sprzedaży 80% udziałów Millennium Financial Services (MFS) spółkom Europy Ubezpieczenia - Towarzystwu Ubezpieczeń na Życie Europa i Towarzystwu Ubezpieczeń Europa, będącymi częścią Grupy Talanx.

Bancassurance jest dla Millennium obszarem strategicznym – partnerstwo pomoże bankowi w realizacji celów biznesowych, wzmocnieniu pozycji kapitałowej i przyśpieszy rozwój oferty ubezpieczeniowej dla klientów. Zgodnie z planem współpraca strategiczna w zakresie ubezpieczeń zostanie uruchomiona w III kwartale 2023 r.

„Zawarte porozumienia Banku Millennium z Europą Ubezpieczenia wpisują się w realizację strategii Banku Millennium na lata 2022-2024, która zakłada m. in. rozwój oferty bancassurance dla klientów detalicznych.

Bank współpracuje z Europą Ubezpieczenia od ponad 15 lat, dlatego bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj ogłosić zacieśnienie tej współpracy. Połączenie unikalnego doświadczenia i silnych stron obu organizacji ma na celu stworzenie konkurencyjnej rynkowo oferty produktów ubezpieczeniowych i udoskonalenie ich dystrybucji.

Digitalizacja i zmieniające się oczekiwania klientów powodują, że ścisła współpraca z Europą Ubezpieczenia również pod kątem technologicznym stała się dla nas kluczowa. Jestem pewien, że razem stworzymy istotną wartość dla klientów i obu organizacji. Wynikiem transakcji będzie także istotne wzmocnienie pozycji kapitałowej banku” – powiedział prezes Joao Bras Jorge, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: PIU: składka przypisana w kanale bancassurance spadła o 20,2 proc. rdr po III kw.

Millennium Financial Services dla Europa Ubezpieczenia

W ramach transakcji Europa Ubezpieczenia nabywa 80% udziałów w spółce Millennium Financial Services, działającej obecnie w Grupie Banku Millennium.

Spółka będzie wspierać Europę Ubezpieczenia oraz Bank Millennium w tworzeniu nowych rozwiązań dla klientów i obsłudze zawartych już polis. Zapewni również możliwość efektywnej realizacji procesów sprzedażowych we wszystkich kanałach Banku, w tym poprzez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

W przypadku finalizacji transakcji, Bank oczekuje jej rozpoznania w wyniku przed opodatkowaniem na poziomie około 500 mln zł, co będzie miało pozytywny wpływ na wskaźniki kapitałowe. Sfinalizowanie transakcji uzależnione jest od uzyskania zgody właściwego organu antymonopolowego, podano także.

Zawarte porozumienia nie wymagają od klientów Banku Millennium żadnych działań, podkreśliło Millennium.

Czytaj także: E-bilet Autopay dla klientów Banku Millennium na nowych odcinkach autostrad

Wzmocnienie finansowe dla rozwoju bancassurance

„Rozszerzenie naszej współpracy na strategiczne, długofalowe partnerstwo z Bankiem Millennium stwarza trwały fundament dla stabilności i powodzenia rozwoju spółek Europa Ubezpieczenia. Istotnie zwiększamy skalę działalności na polskim rynku i budujemy podstawy dla dalszego zyskownego wzrostu biznesu.

Wzmocnienie kondycji finansowej i zacieśnienie naszej relacji biznesowej z Bankiem Millennium przełoży się na udoskonalenie oferty ubezpieczeń dla klientów banku, tak aby dawały najwyższą możliwą wartość oraz ochronę życia i majątku” – powiedział prezes spółek Europy Ubezpieczenia Artur Maliszewski.

Czytaj także: Bank Millennium zmniejsza rezerwy na koszt wakacji kredytowych

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa razem banku wyniosły 110,9 mld zł na koniec 2022 r.

Źródło: ISBnews