Bank Millennium dodał Getin Bank do usługi potwierdzania dochodu za pomocą logowania do innego banku

Bank Millennium dodał Getin Bank do usługi potwierdzania dochodu za pomocą logowania do innego banku
Fot. Bank Millennium
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Millennium dodał Getin Bank do usługi potwierdzenia dochodu w procesie pożyczki gotówkowej z wykorzystaniem logowania do innych banków, w ramach otwartej bankowości.

Dotychczas potwierdzanie dochodu było dostępne dla kont w Alior Banku, ING, mBanku, PKO BP, Pekao, BNP Paribas, Inteligo i Santandera, teraz możliwe jest także w Getin Banku.

Czytaj także: Bank Millennium dodał Credit Agricole i Getin Bank do usługi agregowania kont w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej >>>

Usługa pozwala klientowi wnioskującemu o pożyczkę gotówkową potwierdzić dochód za pomocą logowania do innego banku w bankowości elektronicznej Banku Millennium.

Alternatywny sposób potwierdzenia wpływu wynagrodzenia na rachunek

Klienci, którzy wnioskują o pożyczkę w modelu dochodowym, mogą skorzystać z alternatywnego – względem wyciągu z konta – sposobu potwierdzenia wpływu wynagrodzenia na rachunek. Wystarczy, że pobiorą historię transakcji, logując się na konto, na które wpływa ich wynagrodzenie w innym banku, za pośrednictwem Millenetu lub aplikacji mobilnej Banku Millennium. Usługa jest dostępna dla tych klientów, od których wymagany jest tylko jeden dokument potwierdzający dochód, a proces jest w pełni automatyczny.

Usługa jest omnikanałowa

Usługa proponowana przez Bank Millennium jest omnikanałowa. Oznacza to, że jest dostępna zarówno w bankowości elektronicznej – serwisie internetowym Millenet i aplikacji mobilnej, jak i z poziomu placówki i TeleMillennium. W dwóch ostatnich przypadkach wniosek wprowadzany jest przez doradcę klienta, a gdy dochodzi do momentu potwierdzenia dochodu, klient przechodzi przez proces w Millenecie lub aplikacji mobilnej, samodzielnie logując się do innego banku i wskazując konto, na które wpływa jego wynagrodzenie. Podpisanie umowy również jest realizowane w Millenecie lub aplikacji, choć klient ma także możliwość podpisania jej w placówce.

Obecnie potwierdzanie dochodu jest możliwe z kont w dziewięciu bankach. Usługa jest jednak stale rozwijana, a lista banków systematycznie się wydłuża.

Źródło: Bank Millennium