AWS ogłasza program Global Fintech Accelerator

AWS ogłasza program Global Fintech Accelerator
Fot. stock.adobe.com / logoboom
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Amazon Web Services (AWS) ogłosił uruchomienie programu AWS Global Fintech Accelerator. Ostatecznie zostanie wybranych 150 start-upów fintech, wykorzystujących moc sztucznej inteligencji (AI) i technologii uczenia maszynowego (ML) z Europy, Ameryki Północnej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Zgłoszenia do akceleratora będą przyjmowane do 14 sierpnia ’23, poinformowała Firma.

AWS Global Fintech Accelerator, stworzony we współpracy z firmą NVIDIA, ma na celu wsparcie w uruchomieniu start-upów fintech (na wczesnym etapie rozwoju), które wykorzystują sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do wprowadzania innowacji w usługach finansowych.

W ramach sześciotygodniowego (od 18 września do 23 października ‘23), zdalnego programu – 150 wybranych z całego świata start-upów otrzyma bezpośrednią opiekę mentorską od czołowych podmiotów branżowych i inwestorów, dostęp do specjalistycznych zasobów i nowych technologii umożliwiających innowacje fintech, a także możliwość partnerstwa z doradcami i inwestorami.

Ponadto, wybrane start-upy otrzymają do 25 tys. USD w postaci kredytów AWS Activate na rozwój swoich produktów i usług.

Czytaj także: Wsparcie Amazon Web Services dla start-upów: kredyty do 300 tys. dolarów

Demo Day w USA

Pod zakończeniu programu, 15 najlepszych start-upów fintech zostanie zaproszonych do zaprezentowania swoich produktów i usług wyselekcjonowanej liście potencjalnych inwestorów i klientów podczas konferencji Demo Day w Stanach Zjednoczonych.

Ponadto, każdy otrzyma do 75 tys. USD dodatkowych kredytów AWS Activate.

Więcej informacji na stronie AWS Global Fintech Accelerator

Źródło: Amazon Web Services