Artykuły ze źródła: SPCG

człowiek wskazujący na napis VAT
Firma | Prawo i regulacje

Transakcje przeniesienia towarów między małżonkami-przedsiębiorcami nie podlegają VAT

Wyrok WSA w Bydgoszczy został wydany na skutek złożenia przez podatnika skargi na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w przedmiocie opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przeniesienia towarów (wchodzących w skład małżeńskiej wspólności ustawowej) z działalności gospodarczej męża do działalności gospodarczej żony, czytamy w Newsletterze Prawa Podatkowego kancelarii prawnej SPCG.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mężczyzna na leżak na plaży
Prawo i regulacje | Rynek pracy

14-dniowy, nieprzerwany urlop wypoczynkowy dla samozatrudnionych i zwolnienie ze składki na ZUS?

Do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz ustawy – Prawo przedsiębiorców (Druk nr 1120). Projekt ma na celu dodanie do Kodeksu pracy i Prawa przedsiębiorców postanowień, które będą gwarantować prawo do corocznego, nieprzerwanego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 14 dni dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz wspólników spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej, nie zatrudniających pracowników, czytamy w Newsletterze Prawa Pracy kancelarii prawnej SPCG.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2019/06

XXIV Ranking Banków Miesięcznika Finansowego Bank 2019. PSD2: Nakazywanie przez KNF przyznania dostępu do rachunku płatniczego

Przepisy implementujące dyrektywę PSD2 do polskiego porządku prawnego wprowadziły nowe rodzaje usług płatniczych – dostęp do informacji o rachunku i inicjowanie transakcji płatniczej. Z ich świadczeniem wiąże się szereg zagadnień wynikających z interakcji zachodzących między wykonującymi je dostawcami (tzw. third party providers – TPP) a dostawcami prowadzącymi rachunki płatnicze. Z oczywistych względów najważniejszym z nich jest przyznawanie dostępu do rachunków płatniczych, gdyż warunkuje to możliwość ich świadczenia.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1