Artykuły ze źródła: Instytut Energetyki Odnawialnej

Grzegorz Wiśniewski,prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej. Źródło: Twitter (+ obróbka AI)
ESG | Komentarze ekspertów

Sektor energetyki odnawialnej potrzebuje szybkich i głębokich zmian

Hybryda wiatrowo-słoneczna i agrofotowoltaika, linia bezpośrednia i cable pooling, krótkoterminowe i sezonowe magazyny energii, net biling i taryfy dynamiczne, umowy PPA i kontrakty różnicowe, efektywny system ciepłowniczy i prawny obowiązek wzrostu udziałów OZE w ciepłownictwie, wsparcie inwestycyjne i eksploatacyjne – to tylko przykładowe pojęcia, które w najbliższych latach będą wpływać na biznesplany w energetyce odnawialnej. Energetyka odnawialna, śmiało wchodząc na rynek energii, podejmuje coraz większe i złożone interakcje z całym sektorem energetycznym i od wszystkich uczestników rynku wymaga coraz więcej wiedzy – przekonuje Grzegorz Wiśniewski, Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej i wykładowca w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ
studia podyplomowe „Energetyka Odnawialna dla Biznesu”
Edukacja finansowa | ESG

Zmiany w programie studiów „Energetyka Odnawialna dla Biznesu” reakcją na kryzys energetyczny

Kryzys energetyczny sprzyja przyśpieszeniu inwestycji w zeroemisyjne Odnawialne Źródła Energii. To oznacza, że zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się zieloną energią staje się porównywalne z popytem na informatyków. O zmianach w programie studiów podyplomowych „Energetyka Odnawialna dla Biznesu” czytamy w informacji otrzymanej od Instytutu Energetyki Odnawialnej.

CZYTAJ WIĘCEJ
Grzegorz Wiśniewski,prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej. Źródło: Twitter (+ obróbka AI)
ESG | Komentarze ekspertów

20 lat Instytutu Energetyki Odnawialnej – spółka z nieograniczoną odpowiedzialnością za przyszłość

Powstanie IEO związane było z przemianami, które zachodziły w polskim myśleniu o energetyce od początku nowego stulecia. Impulsem do założenia IEO było przyjęcie przez Sejm w 2001 roku „Strategii Rozwoju energetyki odnawialnej” – pierwszego rządowego i zatwierdzonego przez Sejm dokumentu wyznaczającego cele udziału OZE w krajowym bilansie energetycznym na 2010 rok (7%) i długoterminowym na 2020 rok – 14%, co po 20 latach się potwierdziło, pisze dla aleBank.pl Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej.

CZYTAJ WIĘCEJ
Blogi | ESG | Grzegorz Wiśniewski

Nadchodzi czas wielkich farm fotowoltaicznych i prosumenta instytucjonalnego

Miniony rok był najlepszym w historii fotowoltaiki prosumenckiej, ale 2021 rok będzie zupełnie inny. Nadszedł czas wielkich biznesowych inwestycji fotowoltaicznych, ogromnych farm i wymagających klientów, pisze Grzegorz Wiśniewski, Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej tuż przed zaplanowanym na piątek 29 lutego webinarium Programu Analityczno-Badawczego przy Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, które będzie poświęcone finansowaniu projektów OZE w obszarze elektroenergetyki.

CZYTAJ WIĘCEJ
Grzegorz Wiśniewski,prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej. Źródło: Twitter (+ obróbka AI)
ESG | Komentarze ekspertów

Mapa drogowa dla polskiej fotowoltaiki

Po dzisiejszej (11.09.2020 r.) uroczystości podpisania przez Ministerstwo Klimatu i kilkanaście organizacji gospodarczych listu intencyjnego o ustanowieniu partnerstwa na rzecz rozwoju branży fotowoltaicznej (PV) i zawarciu porozumienia sektorowego poprosiliśmy o komentarz Grzegorza Wiśniewskiego, prezesa Instytutu Energetyki Odnawialnej, który był jednym z animatorów zawartego porozumienia. Niniejszy tekst jest nieautoryzowanym zapisem udzielonej telefonicznie aleBank.pl wypowiedzi prezesa IEO.

CZYTAJ WIĘCEJ
Blogi | Grzegorz Wiśniewski

Tarcza antykryzysowa: czy ochroni energetykę odnawialną?

Wśród 5 obszarów rządowej Tarczy Antykryzysowej, poza bezpieczeństwem pracowników, finansowaniem przedsiębiorstw, ochroną zdrowia i wzmocnieniem systemu finansowego znajduje się Fundusz Inwestycji Publicznych FIP o wartości 30 mld zł, którego celem jest pobudzenie gospodarki poprzez inwestycje publiczne w infrastrukturę, szpitale, szkoły, cyfryzację, biotechnologię i energetykę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Wiatraki i linia wysokiego napięcia
ESG | Komentarze ekspertów

Udział OZE w polskiej energetyce może wynosić 100 procent

Zeroemisyjność Europy dla Unii, a dla Polski wychodzenie z nałogu palenia w energetyce i odchodzenie od używania energii węglowej ‒ to priorytety „energetyczne” na kolejne 30 lat. To także sytuacja win-win, w której wygrywa zarówno biznes związany z energetyką fotowoltaiczną i wiatrową, jak i my wszyscy, którzy czekamy na czyste powietrze i bardzo niskie rachunki za prąd.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1