Autor: Urszula Szulc

Bankowość spółdzielcza | Edukacja finansowa

Edukacja finansowa w wyjątkowych czasach

Ponad połowa Polaków uważa swoją wiedzę finansową za niewystarczającą – tak wykazały coroczne badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2020” przeprowadzone przez Indicator, na zlecenie Fundacji Warszawski Instytut Bankowości oraz Fundacji GPW. Sektor bankowy może się pochwalić znaczącymi sukcesami w wypełnianiu tej luki, czego dowodem jest wskazanie 65% ankietowanych, że to właśnie banki i inne instytucje finansowe są głównym źródłem wiedzy finansowej.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2020/01

Nauka i Edukacja Ekonomiczna. BAKCYL: Edukacja rozwija

„Jedyne co jest pewne, to CIĄGŁE ZMIANY”. Boimy się tego, co niosą, ale to one warunkują rozwój. Zmiana stylu życia i nowe technologie wykształciły organizacje społecznie odpowiedzialne i pracowników wolontariuszy, zaangażowanych w działania społeczne. W ich obszarze aktualnym wyzwaniem rozwojowym jest „zapewnienie wszystkim edukacji wysokiej jakości oraz promowanie uczenia się przez całe życie” jako jednego z 17 celów określonych w „Agendzie na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030”.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2019/02

Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży: Smak zwycięstwa – czyli kiedy widać efekty edukacji finansowej

Wygrana cieszy, a kiedy jest to zwycięstwo na skalę europejską, to cieszy jeszcze bardziej. Powodów do dumy w I edycji konkursu Europejski Quiz Finansowy dostarczyli Paweł Rozbejko i Emil Ptak, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie. W trakcie zeszłorocznego finału organizowanego w Brukseli przez Europejską Federację Bankową zajęli I miejsce, pokonując 24 drużyny z całej Europy.

CZYTAJ WIĘCEJ
NBS 2018/02

Edukacja: Czy edukacja finansowa jest potrzebna?

Odpowiedzmy na to retoryczne pytanie przykładowymi danymi. W Polsce 12% mężczyzn i 29% kobiet nosi w portfelu zapisany na kartce numer PIN (dane z raportu „Cyberbezpieczny portfel – zasady bezpieczeństwa”, ZBP). 28 mld zł – tyle wynosi wartość wszystkich kredytów, które w 2016 r. nie były spłacone w terminie (dane z raportu ZBP „Infokredyt”). Jak to podsumować? Nie inaczej, jak – edukować i jeszcze raz edukować!

CZYTAJ WIĘCEJ
Finanse i gospodarka

BAKCYL w European Money Week

150410.bakcyl.01.267xEdukacja finansowa młodzieży to dziś konieczne działanie, które potwierdza odpowiedzialność społeczną polskich banków za przyszłość młodego pokolenia i rozwój polskiej gospodarki w kolejnych dekadach. Młodzi ludzie muszą wiedzieć, jak świadomie podejmować ważne decyzje finansowe. Tym celom służy projekt BAKCYL, w którym bankowcy prowadzą w gimnazjach lekcje praktycznych finansów i bankowości.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1