
Kredyty na termomodernizację w Banku Pocztowym łatwiej dostępne dzięki nowemu grantowi z BGK
Nowa umowa pomiędzy Bankiem Pocztowym i Bankiem Gospodarstwa Krajowego istotnie wpłynie na ograniczenie zużycia energii i obniżenie rachunków za prąd.
Nowa umowa pomiędzy Bankiem Pocztowym i Bankiem Gospodarstwa Krajowego istotnie wpłynie na ograniczenie zużycia energii i obniżenie rachunków za prąd.
Gdy nad całą gospodarką zbierają się ciemne chmury, a rynki finansowe szykują się na cięższe czasy, jedna branża zachowuje spokój – to faktoring. Finansuje rozwój biznesu niezależnie od sytuacji w światowej ekonomii. Jaka przyszłość czeka ten sektor, na ile sytuacja na innych rynkach powinna budzić niepokój i jakich zmian prawnych powinni się spodziewać przedsiębiorcy – o tym dyskutowano na XIII Międzynarodowym Kongresie Faktoringu (21.09.2022), który zgromadził 220 uczestników, czytamy w komunikacie prasowym Organizatorów.
Polski Związek Faktorów zaprasza do udziału w XIII Międzynarodowym Kongresie Faktoringu. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w tradycyjnej formule konferencyjnej. Wydarzenie będzie pełne pasjonujących wystąpień, ciekawych dyskusji i ważnych pytań. Eksperci podsumują sytuację na rynku faktoringowym oraz w otoczeniu przedsiębiorczości u progu nowej ery w gospodarce w Polsce i na świecie. Będą też dyskutować o tym, jak radzić sobie w dobie ekonomicznych turbulencji.
Po raz pierwszy od wielu lat spadła liczba pojazdów kupowanych przez przedsiębiorstwa, alarmują eksperci KPMG i Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego komentując dane za pierwszy kwartał 2022 roku.
Informujemy, że osoby dotknięte wojną w Ukrainie mogą skorzystać bezpłatnie z opieki medycznej w ponad 50 placówkach medycznych PZU Zdrowie. Konsultacje i badania można zrealizować na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Opolu i Częstochowie. Poza godzinami pracy placówek działa bezpłatna Teleplatforma Pierwszego Kontaktu Ministerstwa Zdrowia (800 137 200), gdzie nasi lekarze udzielają porad i wystawiają skierowania oraz recepty, czytamy w komunikacie Grupy PZU.
Branża motoryzacyjna w Polsce, Europie i na świecie odpowiada na wyzwania środowiskowe i przechodzi transformację na nowe napędy – tym samym włączając się do globalnego obniżania poziomu szkodliwych emisji wynika z najnowszego raportu o niskoemisyjnej mobilności opracowanego przez PZPM, KPMG i SSW, który został zaprezentowany na sesji pt. „Infrastruktura i rozwój elektromobilności” podczas EKG w Katowicach.
Polski Związek Faktorów zaprasza do udziału w XII Międzynarodowym Kongresie Faktoringu. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w tradycyjnej formule konferencyjnej oraz online.
Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), branża wynajmu długoterminowego samochodów w Polsce odnotowała w pierwszym kwartale 2020 roku wzrost na poziomie 7,7% r/r. Biorąc pod uwagę pandemię COVID-19 i wynikające z niej negatywne skutki gospodarcze, rezultat ten jest stosunkowo dobry i wyróżnia wynajem długoterminowy na tle nie tylko rynku motoryzacyjnego w kraju, ale również na tle całej gospodarki.
Członek Zarządu
Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.
Członek Zarządu
Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.
Aktualny boom na przedsiębiorczość w Polsce to trend, który widoczny jest w całej Unii Europejskiej. W ciągu ostatnich lat europejskie małe i średnie przedsiębiorstwa dynamicznie się rozwijają – zarówno jeśli chodzi o zatrudnienie, jak i produktywność – wynika z najnowszych danych Komisji Europejskiej. Ocenę sytuacji przedsiębiorstw w Polsce, a szczególnie warunków finansowania przedstawia w rozmowie z portalem aleBank.pl Dominik Ciula, Sales Manager Aasa Polska.
Kongres Faktoringu to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu spotkań menedżerów i praktyków faktoringu i finansów w Polsce. Udział w nim biorą uznani eksperci z całego świata. Omawiane są tu najważniejsze problemy przedsiębiorców i wyzwania stojące przed dostawcami usług faktoringowych zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach.
VIII ogólnopolska konferencja naukowa Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka 2018 jest organizowana przez Katedrę Rachunkowości oraz Katedrę Zarządzania Finansami Wydziału Ekonomicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim wraz ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim oraz Krajową Izbą Biegłych Rewidentów Regionalny Oddział w Gorzowie Wielkopolskim. Konferencja odbędzie się 18 października 2018 roku na Wydziale Ekonomicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
Komentarz Krzysztofa Pietraszkiewicza, Prezesa Związku Banków Polskich po miesiącu obowiązywania przepisów skracających okres przedawnienia długów
Komentarz Andrzeja Reterskiego, eksperta rynku consumer finance po miesiącu funkcjonowania przepsiów o skróceniu okresu przedawnienia długów
Komentarz Piotra Krupy, prezesa zarządu KRUK S.A po miesiącu funkcjonowania przepisów skracających termin przedawniania długów
Komentarz Błażeja Miki, dyrektora departamentu płatności i relacji z partnerami w Banku Zachodnim WBK o wchodzących w życie przepisach o podstawowym rachunku płatniczym.
Na rozwój handlu obecnie ma wpływ przede wszystkim znaczny wzrost inwestycji przy jednoczesnym zastrzeżeniu, że trudno oceniać, jak długo będzie trwało ożywienie.
W tym roku na wakacyjny wyjazd wybiera się 70 proc. Polaków. Od spontanicznych wypadów wolimy zaplanowane wyjazdy. Wypoczynek organizujemy zwykle z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – wynika z najnowszego sondażu Deutsche Banku.
Sektor usług dla biznesu najszybciej rośnie w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu i w Katowicach. Wiodące dla branży lokalizacje zdążyły już wypracować swoją specyfikę, jeśli chodzi o kategorie usług, które w nich przeważają.
Branża finansowa przechodzi nieuchronną transformację. W odpowiedzi na rosnące oczekiwania klientów, instytucje stawiają na responsywne usługi, dostępne 24 godziny na dobę.
Z ostatniego raportu OTTO Work Force wynika, że 89% badanych Ukraińców zatrudnionych w Polsce posiada wykształcenie średnie lub wyższe. Mimo to, 72% z nich pracuje w roli pracowników fizycznych. Oprócz zarobków, to również brak możliwości rozwoju osobistego jest największą bolączką ukraińskich imigrantów na polskim rynku pracy.
Zmiany społeczne i technologiczne spowodowały wzrost popularności modeli sprzedaży produktów, w których klient może na bieżąco elastycznie modyfikować zakres oferty z której chce skorzystać i gdzie jest ona dostępna praktycznie od zaraz.
Z polskich salonów w pierwszym półroczu br. wyjechało ponad 273 tys. nowych samochodów osobowych, o 10,5% więcej niż rok temu – wynika z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA.
Podlaski Fundusz Kapitałowy zainwestował 1 mln PLN w Moony Lab – aplikację, która na nowo zdefiniowała podejście do tematu wywoływania zdjęć.
Dynamicznie rozwijający się Holding Finansowy AFORTI nie zwalnia tempa, stawiając nie tylko na realizację strategii biznesowej na lata 2018-2020, ale też na rozwój kadrowy. Na początku lipca 2018 roku do Aforti Holding S.A. oraz Aforti Finance S.A. – spółek należących do Grupy AFORTI – dołączyli Piotr Klinowski oraz Tomasz Kaźmierski, obejmując kierownicze stanowiska w strukturach Grupy.
Co drugi polski internauta robi zakupy w sieci, postrzegając je jako nieskomplikowane, wygodne, a także tańsze i zajmujące mniej czasu, niż kupowanie w sklepach tradycyjnych – wynika z najnowszego raportu ‘E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska’ . Polacy robią zakupy nie tylko na rodzimych stronach internetowych – z każdym rokiem znacząco rośnie segment handlu transgranicznego.
Hotele przestały być postrzegane jako niszowa forma lokowania kapitału. Grono inwestujących stale się powiększa. Z raportu CBRE „European Hotels. Investor Intensions Survey 2018” wynika, że hotelowych inwestycji poszukują głównie firmy prywatne, które stanowią aż 28% inwestorów, następnie fundusze inwestycyjne (23%) oraz indywidualne osoby lub spółki rodzinne (20%).
3 na 4 Ukraińców przebywając w Polsce korzysta z usług operatorów komórkowych, a połowa wykupuje pakiet internetu. Podium domyka telewizja, w którą zaopatruje się co trzeci pracownik zza wschodniej granicy. Korzystanie z polskich usług bankowych deklaruje zaledwie 13% obywateli Ukrainy – wynika z „Barometru Imigracji Zarobkowej – I półrocze 2018”. Eksperci Personnel Service wskazują, że Ukraińcy najchętniej wybierają oferty specjalnie stworzone z myślą o ich potrzebach.
Co czwarty Polak (28%) spędzi wakacje w domu, a ci którzy zdecydują się jednak wyjechać, spędzą urlop w kraju – wynika z badania Grupy KRUK*. Aż 41% Polaków wydaje w trakcie urlopu więcej niż planowało. Tym samym ich finanse rozpuszczą się nie przez wysokie temperatury, ale niskie oszczędności i nieumiejętne planowanie