Autor: PZ

Stanisław Wolniewicz-Duda
Technologie i innowacje

Start up, Finelf.com stawia na zagraniczny rozwój

„Widząc problemy, z jakimi zmaga się branża pożyczkowa w Polsce, postanowiliśmy rozejrzeć się za nowymi rynkami i umocnić naszą pozycję w krajach, w których już działamy. Na przykład poprzez otworzenie nowych portali czy dofinansowanie poszczególnych projektów” – powiedział nam Stanisław Wolniewicz Duda, prezes zarządu Finelf.com, wydawca serwisu Czerwona Skarbonka.

CZYTAJ WIĘCEJ
Pieniądze, Monety, Euro, Waluta, Kursy Walut.
Z rynku finansowego

Płatności natychmiastowe w strefie euro, a dlaczego nie w złotych?

O tym czy wprowadzeniu płatności natychmiastowych w euro powinno towarzyszyć wprowadzenie tego typu płatności w złotych z Jakubem Górką, dr. hab. nauk ekonomicznych z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, ekspertem KE w PSMEG, doradcą EESC, CEO Smart FinTech Network, rozmawiał Krzysztof Grad w najnowszym numerze Miesięcznika Finansowego BANK. Prezentujemy fragment tej rozmowy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bankowość spółdzielcza

Dlaczego warto pracować w niemieckim banku spółdzielczym?

„Praca w bankach spółdzielczych, szczególnie w małych miastach i na terenach wiejskich, jest bardzo atrakcyjna dla osób je zamieszkujących, nie tylko dlatego, że są stosunkowo blisko, ale również ze względu na wysokość wynagrodzenia, dobrą atmosferę pracy, możliwość osobistego rozwoju i awansu zawodowego” – pisze w marcowym numerze Miesięcznika Finansowego BANK dr hab. Eugeniusz Gostomski z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Zamieszczamy fragmenty jego artykułu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Z rynku finansowego

Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego z największym w swojej historii udziałem w rynku

Pierwsze miesiące 2023 r. były rekordowe dla Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Broker w pierwszym kwartale osiągnął największy w swojej historii udział w rynku na poziomie 10,16%. Obecnie Biuro Maklerskie największego polskiego banku jest liderem wśród krajowych brokerów i ściga się przede wszystkim z brokerami zdalnymi. W zestawieniu wszystkich domów maklerskich znajduje się na 2. miejscu. Kolejny polski przedstawiciel, z udziałem w rynku na poziomie 4,45%, znajduje się na 7. miejscu. BM PKO BP ma też obecnie największą liczbę spółek poddawanych analizie, jest ich 127. Ostatnio doszedł nowy rynek – Grecja.

CZYTAJ WIĘCEJ
Chmura Krajowa zmienia się w OChK
Cyberbezpieczeństwo | Technologie i innowacje

Jak się zmienia model biznesowy Chmury Krajowej?

Operator Chmury Krajowej zaprezentował nowe logo i stronę internetową, stawiając w komunikacji na używanie skrótu OChK. Odświeżenie wizerunku najbardziej wyspecjalizowanego dostawcy rozwiązań chmurowych na polskim rynku jest konsekwencją ewolucji modelu biznesowego, ugruntowanej obecności we wszystkich kluczowych segmentach rodzimego rynku oraz planów rozwoju zagranicą.

CZYTAJ WIĘCEJ
Poziom Wiedzy Finansowej Polaków 2023
Z rynku finansowego | Edukacja finansowa

Polacy chcą być lepiej wyedukowani ekonomicznie

Widmo spowolnienia gospodarczego w kraju i na świecie, a przede wszystkim utrzymująca się wysoka inflacja sprawiają, że wśród Polaków wzrasta świadomość potrzeby edukacji ekonomicznej i konieczności dbania o swoje finanse w perspektywie długoterminowej – wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2023”, opublikowanego przez Warszawski Instytut Bankowości i Fundację GPW w przededniu VII Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości.

CZYTAJ WIĘCEJ
Aleksandra Bluj, GPW Benchmark, fot. materiały prasowe
Z rynku finansowego

Wprowadzenie nowych indeksów musi być dobrze przygotowane

I oczywiście zgodne z prawem. Ze względu na skalę stosowania kluczowego wskaźnika referencyjnego WIBOR, dla żyjących produktów dojdzie do m.in. wydania odpowiedniego rozporządzenia Ministra Finansów, które określi, w jaki sposób w istniejących umowach WIBOR zostanie zastąpiony WIRON-em lub wskaźnikami opartymi na nim – podkreśla Aleksandra Bluj, wiceprezes GPW Benchmark w wywiadzie udzielonym Pawłowi Jabłońskiemu w najnowszym numerze Miesięcznika Finansowego BANK.

CZYTAJ WIĘCEJ
VII Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości
Edukacja finansowa | Wydarzenia

Rozpoczęła się rejestracja na VII Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości 2023

15 lutego br. rozpoczęła się rejestracja na VII Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości, który odbędzie się w dniach 22-23 marca 2023 r. Tegoroczna edycja pod hasłem „Wiedza
i umiejętności finansowe kluczem do odpowiedzi na światowe wyzwania gospodarcze” odbędzie się w formule hybrydowej – stacjonarnie (22 marca) i online (23 marca).

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 7