Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego z największym w swojej historii udziałem w rynku

Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego z największym w swojej historii udziałem w rynku
Źródło: Adobe Stock
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Pierwsze miesiące 2023 r. były rekordowe dla Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Broker w pierwszym kwartale osiągnął największy w swojej historii udział w rynku na poziomie 10,16%. Obecnie Biuro Maklerskie największego polskiego banku jest liderem wśród krajowych brokerów i ściga się przede wszystkim z brokerami zdalnymi. W zestawieniu wszystkich domów maklerskich znajduje się na 2. miejscu. Kolejny polski przedstawiciel, z udziałem w rynku na poziomie 4,45%, znajduje się na 7. miejscu. BM PKO BP ma też obecnie największą liczbę spółek poddawanych analizie, jest ich 127. Ostatnio doszedł nowy rynek - Grecja.

Dla BM PKO Banku Polskiego to najlepsze jak dotąd rozpoczęcie roku z największym w historii spółki udziałem w rynku za 1. kwartał wynoszącym 10,16%.

Obecnie Biuro jest liderem wśród polskich brokerów pod względem udziału w rynku. W zestawieniu ogólnym znajduje się na 2. miejscu.

Kolejny polski broker z ponad dwa razy mniejszym udziałem w rynku (4,45%) zajmuje 7. pozycję.

Biuro Maklerskie największego polskiego banku może się również pochwalić największą liczbą spółek poddawanych analizie, jest ich obecnie 127. Ostatnio do portfolio BM PKO BP doszedł nowy rynek – Grecja.

W 2022 roku Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego osiągnęło rekordowe przychody. Była to m.in. zasługa transakcji ABB, SPO i obligacji korporacyjnych. Pozytywnym zaskoczeniem była też sprzedaż obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa.

Cieszy mnie, że skutecznie umacniamy naszą pozycję rynkową. Po I kwartale 2023 roku mamy rekordowy w naszej historii udział w rynku na poziomie 10,16% i jednocześnie jest to dla nas najlepsze jak dotąd rozpoczęcie roku. Jesteśmy krajowym liderem wśród domów maklerskich. Kolejny polski przedstawiciel, z o ponad połowę mniejszym udziałem rynkowym, znajduje się obecnie na 7. miejscu zestawienia. My jesteśmy na miejscu 2. Pozostałe pozycje w czołówce należą do brokerów zdalnych. Ten sukces to przede wszystkim wynik systematycznej pracy całego zespołu – mówi Grzegorz Zawada, dyrektor Biura Maklerskiego PKO BP.

Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zamierza nadal mocno stawiać na dostarczanie wiedzy i na relacje z klientami.

Broker ma w planach dalsze rozwijanie usługi doradztwa inwestycyjnego dla klientów indywidualnych i doskonalenie narzędzia analitycznego.

Źródło: Biuro Maklerskie PKO