Autor: Poczta Polska

wirtualny symbol e-mail, człowiek przy laptopie
Prawo i regulacje | Cyberbezpieczeństwo

Poczta Polska o obowiązkowych e-Doręczeniach – od kiedy?

29 maja 2023 roku minister właściwy ds. informatyzacji wydał komunikat, w którym zgodnie z postanowieniami Artykułu 155 Ustawy został ustalony termin wprowadzenia obowiązku stosowania doręczeń elektronicznych dla podmiotów publicznych oraz nowo zarejestrowanych przedsiębiorców. Obowiązek wejdzie w życie 10 grudnia 2023 roku, przypomina w informacji prasowej Poczta Polska.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2022/09

Raport Specjalny | Obsługa Gotówki – Centrum Poczta Polska Ochrona | Wdrożenie i utrzymanie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością normy ISO 9001-2015 i AQAP 2110-2016 w Centrum Poczta Polska Ochrona

Mając na uwadze potrzeby klientów wewnętrznych i zewnętrznych oraz wymagania rynku ochrony, Centrum Poczta Polska Ochrona na początku roku 2021 podjęło decyzję kierunkowa o wdrożeniu Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością w CPPO.

CZYTAJ WIĘCEJ
przesyłki listowe, poczta
Z rynku finansowego

Poczta Polska: od 1 maja kody kreskowe zamiast znaczków na listach poleconych

Już w maju nadawanie listów poleconych będzie łatwiejsze. Zamiast opłat w postaci naklejanych znaczków, klienci skorzystają z nowych nalepek z kodem kreskowym i literą R. Rozwiązanie to ułatwi nadawanie korespondencji, a co więcej – skróci czas obsługi klientów w placówkach pocztowych. Poczta Polska nadal będzie wydawać znaczki służące do opłat, ale tylko listów zwykłych. Będą one emitowane także jako filatelistyczne walory kolekcjonerskie ‒ informuje w komunikacie Firma.

CZYTAJ WIĘCEJ
Sortownia Poczty Polskiej w Komornikach
Gospodarka

Amazon.pl wystartował: Poczta Polska zapowiada rozwój współpracy

Jednym z filarów nowej Strategii Poczty Polskiej jest zwiększenie udziału w rynku KEP (przesyłki kurierskie, ekspresowe i paczki). Zgodnie z przyjętymi założeniami, celem do 2024 r. jest podwojenie przychodów Spółki z tego segmentu. Rozwój współpracy z kluczowymi partnerami na rynku eCommerce to jedno z kluczowych działań realizowanych przez Pocztę w tym obszarze działalności biznesowej.

CZYTAJ WIĘCEJ
Poczta Polska
Z rynku finansowego

Poczta Polska: listy polecone prosto do skrzynki, przesyłki kurierskie bez pokwitowania

W związku ze zmianą zapisów w Prawie pocztowym, Poczta Polska wprowadza nowe, jeszcze bezpieczniejsze wytyczne dotyczące doręczania przesyłek listowych poleconych oraz paczek pocztowych i przesyłek kurierskich. Natomiast przesyłki dla osób objętych zakazem wychodzenia z domu są przechowywane w placówkach pocztowych do czasu zakończenia przymusowej izolacji ich adresatów. Wyjątkiem są przekazy pieniężne, które pocztowcy doręczają nawet pod adresy objęte kwarantanną.

CZYTAJ WIĘCEJ
NBS 2018/09

Poczta Polska Ochrona: Pion Poczta Polska Ochrona – tradycja i nowoczesność

Kadra wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników ochrony, w większości z uprawnieniami na posiadanie broni, tabor specjalistycznych pojazdów przystosowanych do przewozu pieniędzy i wartościowych przedmiotów oraz własna, największa w Polsce sieć Centrów Obsługi Gotówkowej – to jedne z wielu atutów Pionu Poczta Polska Ochrona (PPO), który działa w strukturach Poczty Polskiej. Specjalizuje się zarówno w przewozie i ochronie pieniędzy, jak też w obsłudze bankomatów i wpłatomatów oraz w ochronie i zabezpieczeniu technicznym obiektów.

CZYTAJ WIĘCEJ
NBS 2018/05

Zarządzenie nr 19/2016 Prezesa NBP – Poczta Polska S.A. : Poczta Polska – zaufanie dzięki doświadczeniu

Bezpieczeństwo, zaufanie i stabilizacja – to główne cechy, na jakich powinno opierać się dobrze zarządzane przedsiębiorstwo. Szczególnie jest to istotne w przypadku firm, którym powierzany jest majątek. Minimalizowanie ryzyka, które dotyczy czyjegoś mienia czy biznesu, decyduje nie tylko o zaufaniu klientów, ale również o pozycji danej firmy na rynku.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1