Autor: Accenture

wirtualny obraz, ikony ubezpieczeń, smartfon
Technologie i innowacje

Raport PIU i Accenture o cyfryzacji sektora ubezpieczeń w Polsce, co się zmieniło od 2018 roku?

Jak wynika z najnowszego raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) i Accenture, „Cyfryzacja sektora ubezpieczeń w Polsce”, w ciągu ostatnich dwóch lat 80 proc. ubezpieczycieli zwiększyło nakłady finansowe na rozwój technologiczny. To dowodzi, że zakłady ubezpieczeń aktywnie wdrażają i wykorzystują nowoczesne rozwiązania oraz narzędzia cyfrowe, dostosowane do ich strategii biznesowych. Sztuczna inteligencja (AI), uczenie maszynowe, automatyzacja, chatboty i voiceboty wspierają branżę w adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych i oczekiwań klientów, czytamy w informacji prasowej.

CZYTAJ WIĘCEJ
człowiek - robot przy ekranach giełdowych
Z rynku finansowego | Edukacja finansowa

Badanie Accenture: dlaczego 20% klientów polskich biur maklerskich ma też konto u zagranicznego brokera?

Niski poziom edukacji finansowej, brak przejrzystej oferty, a także ograniczone zaufanie do instytucji finansowych to według badania „(Nie)inwestycyjny obraz Polaków” główne czynniki powstrzymujące nas przed inwestowaniem. Wyzwaniem dla branży inwestycyjnej okazał się także szybki rozwój technologiczny, który nie tylko udostępnił narzędzia do ulepszenia doświadczeń klientów, ale jednocześnie przyczynił się do wzrostu ich oczekiwań. Polscy inwestorzy są otwarci na nowinki technologiczne – 51 proc. ankietowanych jest w stanie zaufać rekomendacji inwestycyjnej stworzonej przez algorytm, który uwzględniałby sytuację finansową, preferencje oraz cele inwestora. Punktem odniesienia dla rodzimych graczy mogą być zagraniczne firmy inwestycyjne, w których co najmniej 20 proc. klientów polskich biur maklerskich otwiera dodatkowe konto w poszukiwaniu niższych opłat i ofert akcji spółek zagranicznych czy kryptowalut. Odpowiedzią polskiej branży inwestycyjnej powinno być rozszerzenie oferty, inwestycja w kanał mobilny i robodoradztwo, podkreślają eksperci Accenture.

CZYTAJ WIĘCEJ
wirtualny ekran ze wskaźnikami, dłoń człowiek i dłoń robota trzymające model kuli ziemskiej
Technologie i innowacje

Raport Accenture Technology Vision 2024 o GenAI i humanizacji technologii, która transformuje świat biznesu

Jak wskazuje raport Accenture Technology Vision 2024, za sprawą humanizacji technologii – możliwej m.in. dzięki dynamicznym postępom w rozwoju sztucznej inteligencji – świat stoi w obliczu potężnego przełomu technologicznego wraz z przesunięciem granic wydajności i kreatywności. Gen AI może przyczynić się do wygenerowania globalnych przychodów na poziomie 6-8 bilionów dolarów, optymalizując niemal połowę czasu pracy (44 proc.) w organizacjach i zwiększając wydajność w 900 zawodach. Technologie skoncentrowane na człowieku oferują nowe możliwości rozwoju oraz łatwiejsze interakcje na linii człowiek-maszyna. Dzięki nim technologia – coraz bardziej wszechobecna w życiu człowieka – stanie się coraz mniej zauważalna. Już 33 proc. konsumentów w branży handlu detalicznego wyraziło zainteresowanie korzystaniem z rozwiązań opartych na technologii obliczeń przestrzennych w trakcie zakupów.

CZYTAJ WIĘCEJ
mapa świata, ludzie patzący na nią
Gospodarka

Davos, raport Accenture: 65% liderów biznesu w Europie ocenia, że otoczenie operacyjne jeszcze nigdy nie było tak wymagające

Z najnowszego raportu „Accelerating Europe’s path to reinvention” opracowanego przez Accenture wynika, że podczas gdy 65% europejskich liderów biznesu uważa, że otoczenie operacyjne jeszcze nigdy nie było tak wymagające, to jeszcze większa część z nich (77%) twierdzi, iż kierowane przez nich organizacje są zdolne do poprawy tempa wzrostu w obliczu spowolnienia gospodarczego. Najwięcej respondentów (19%) wskazało na rosnące koszty energii oraz zakłócenia w łańcuchach dostaw (14%) jako główne czynniki wpływające na marże firm na rynku europejskim. Pomimo tych wyzwań 81% europejskich liderów biznesu uważa, że zarządzane przez nich spółki są dobrze przygotowane do wykorzystania okresu wzrostu po przezwyciężeniu pandemii, czytamy w informacji Firmy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Dwutlenek węgla CO2
BANK 2022/11

Raport Specjalny | IT@BANK 2022 – Accenture | Banki w Polsce w drodze do osiągnięcia zeroemisyjności

Mierzenie, a następnie redukcja śladu węglowego, to ogromne zadanie dla banków. Gdzie są dziś na tej drodze, z jakimi wyzwaniami się zmagają, jak architektura IT wpływa na wielkość emisji i które technologie mogą wspierać ich ograniczanie – te zagadnienia porusza raport „ESG: Sektor bankowy w poszukiwaniu drogi do zeroemisyjności”, przygotowany w ramach grupy roboczej przy Forum Technologii Bankowych i Związku Banków Polskich. Accenture jest koordynatorem prac grupy, a premiera raportu będzie w tym miesiącu.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2021/11

IT@BANK 2021 | TECHNOLOGIE – ACCENTURE | Technologia sprzymierzeńcem w budowie organizacji zgodnej z wymogami ESG

Realizacja strategii ESG stawia przed organizacjami liczne wyzwania, którym niełatwo będzie sprostać. W sukurs przychodzi im technologia, która może usprawnić większość procesów. Aż 96% dyrektorów ds. technologii twierdzi, że jest ona ważna dla osiągnięcia priorytetowych Celów Zrównoważonego Rozwoju [1]. Choć jest kluczowa w budowie organizacji zgodnej z wymogami ESG, to jednak od nas też zależy, w jaki sposób i w jakim celu ją wykorzystamy, by lepiej i szybciej osiągnąć założone cele.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1