Jaromir Pelczarski objął stanowisko Principale Director w Accenture

Jaromir Pelczarski objął stanowisko Principale Director w Accenture
Jaromir Pelczarski, Principale Director w Accenture. Źródło: Accenture.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Do zespołu Accenture w Polsce dołączył Jaromir Pelczarski, obejmując stanowisko Principale Director. Będzie odpowiedzialny za rozwijanie relacji z klientami międzynarodowymi oraz zlokalizowanymi w południowej Polsce, a także za wsparcie projektów z obszaru Financial Services ‒ poinformowała w komunikacie Firma.

Jaromir Pelczarski posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze bankowym.

Przez ostatnie 12 lat związany był z BNP Paribas Bank Polska SA, w którym jako CIO odpowiadał za obszary nowych technologii oraz cyberbezpieczeństwa.

Wdrażał projekty wykorzystujące Big Data, AI, chmurę obliczeniową czy robotyzację.

Wcześniej związany był z Fortis Bank oraz PPABank SA.

Czytaj także: Przed IT@BANK 2020: do cyfrowego banku przychodzi cyfrowy klient

W 2020 roku został uhonorowany przez Kapitułę Kongresu Forum Technologii Bankowych tytułem „Lidera Cyfryzacji Sektora Bankowego”.

Jest członkiem stowarzyszenia Aniołów Biznesu „Sterling Angels”, gdzie aktywnie wspiera rozwijające się start-upy.

Jaromir Pelczarski jest absolwentem studiów MBA na Ecole des Ponts Paris Tech.

„Serdecznie witamy Jaromira w Accenture i życzymy wielu sukcesów oraz interesujących projektów” ‒ czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Kongres FTB 2020 | Firechat | Leadership w technologiach

Accenture na świecie i w Polsce

Accenture jest globalną firmą, świadczącą usługi w zakresie technologii cyfrowych, chmury obliczeniowej i bezpieczeństwa.

Dzięki doświadczeniu i wiedzy ekspertów z ponad 40 branż oferuje usługi w obszarach: Strategy & Consulting, Interactive, Technology i Operations przy wykorzystaniu największej na świecie sieci centrów zaawansowanych technologii i inteligentnych operacji.

Zatrudnia 514 000 pracowników, świadcząc usługi klientom w ponad 120 krajach. Accenture wykorzystuje innowacje do tworzenia wartości i wspólnego sukcesu dla  klientów, partnerów i społeczności.

W Polsce biura Accenture mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu oraz Katowicach. Pracuje w nich ponad 6 000 pracowników.

Źródło: Accenture