Artur Pakuła nowym Dyrektorem Działu Zarządzania Projektami w JLL

Artur Pakuła nowym Dyrektorem Działu Zarządzania Projektami w JLL
Artur Pakuła. Źródło: JLL
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Z początkiem lutego Artur Pakuła, ekspert z 20-letnim doświadczeniem we wszystkich sektorach rynku nieruchomości, objął stanowisko Dyrektora Działu Zarządzania Projektami w międzynarodowej firmie doradczej JLL (JLL Project & Development Services - P&DS).

Arur Pakuła to ekspert z 20-letnim doświadczeniem w nieruchomościach oraz wszechstronną wiedzą zbudowaną we współpracy z inwestorami, deweloperami oraz najemcami z różnych sektorów pokieruje działem zarządzania projektami i doradztwa technicznego.

Wzrasta znaczenie rozwiązań technologicznych oraz kwestii związanych z ochroną środowiska i minimalizacją śladu węglowego

Szczególny nacisk kładzie na nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz usługi wspierające ekologiczne budownictwo i zrównoważony rozwój. To jeden z priorytetów firmy na całym świecie.

‒ Każdego roku mówimy o dynamicznym rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. Nikt nie spodziewał się jednak, że trendy kształtujące sektor mogą tak bardzo przybrać na sile. Mowa oczywiście o pandemii, która skłoniła firmy do zmiany podejścia do przestrzeni, z której na co dzień korzystamy. Do tego wzrasta znaczenie rozwiązań technologicznych oraz kwestii związanych z ochroną środowiska i minimalizacją śladu węglowego.

Dlatego cieszę się, że dołącza do nas Artur Pakuła. To ekspert o wszechstronnej wiedzy z różnych sektorów nieruchomości – biurowych, handlowych, magazynowych, hotelowych, mieszkaniowych, z doświadczeniem we współpracy z szeregiem branż – od bankowości, przez technologie, po sektor publiczny, koncentrujący się na tematyce innowacji i zrównoważonego rozwoju. Witamy na pokładzie! ‒ mówi Mateusz Bonca, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce.  

JLL na polskim rynku

Zespół P&DS w Polsce tworzy 25 ekspertów z mocnym know-how w dziedzinie m.in. architektury, projektowania, inżynierii, zarządzania projektami, którzy współpracują z właścicielami nieruchomości, funduszami, deweloperami i najemcami reprezentującymi wiodące, międzynarodowe marki.

Portfolio tej linii biznesowej JLL obejmuje m.in. zarządzanie projektami, kosztami i procesem inwestycyjnym, doradztwo techniczne i usługi technical due diligence, a także usługi z zakresu zrównoważonego rozwoju i „zielonych” certyfikacji.

Nadchodzące miesiące będą dla branży niezwykle intensywne i nastawione na świadczenie innowacyjnych i w pełni zintegrowanych usług

‒ JLL to firma z unikalną na rynku kulturą organizacyjną, mocno stawiająca na budowę relacji, tym bardziej cieszę się, że 20 latach pracy w sektorze nieruchomości, mogę kontynuować swoją karierę właśnie tutaj.

Nadchodzące miesiące będą dla naszej branży niezwykle intensywne i nastawione na świadczenie innowacyjnych i w pełni zintegrowanych usług, które pomogą klientom lepiej odnaleźć się w czasach tzw. nowej normalności.

Jestem przekonany, że moja dotychczasowa wiedza, doświadczenie i pomysły będą stanowić ważną wartość dodaną ‒ komentuje Artur Pakuła, Dyrektor Działu Zarządzania Projektami w JLL.

Doświadczenie zawodowe Artura Pakuły

Artur Pakuła był wcześniej związany m.in. z CBRE, gdzie zajmował stanowisko dyrektora zespołu zarządzania projektami.

Pełnił również funkcję niezależnego konsultanta zewnętrznego, prowadząc projekty dla wielu klientów międzynarodowych – deweloperów komercyjnych, globalnych instytucji finansowych i technologicznych, funduszy inwestycyjnych, najemców korporacyjnych oraz inwestorów indywidualnych.

Ma również doświadczenie w procesach rewitalizacyjnych i współpracy z konserwatorami zabytków.

Artur Pakuła jest absolwentem Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej oraz studiów na Politechnice Hanze w Holandii. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Nieruchomościami i Projektami oraz jest licencjonowanym Zarządcą Nieruchomości oraz Doradcą w Obrocie Nieruchomościami.

Źródło: Jones Lang LaSalle / JLL