Arkadiusz Wojciechowski: Polska to atrakcyjny rynek

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

150506 Sotheby s.400xWypowiedź dla alebank.pl:  Arkadiusz Wojciechowski - Dyrektor Zarządzający, Poland Sotheby's International Realty

Arkadiusz Wojciechowski: To była decyzja bardzo świadoma. Podyktowana badaniami rynku i tym, co możemy przeczytać w zeszłorocznym raporcie KPMG. Jest w nim nadmienione, że pojawienie się w Polsce Sotheby podkreśla ten moment. Nasz research pokazał ilość ludzi zamożnych, którzy są w stanie sobie pozwolić na nieruchomość luksusową – czyli wartą minimum 1 mln zł – chociaż nie tylko na takich się skupiamy. Nieruchomości poza Warszawą można kupić za kilkaset tysięcy złotych i będą to bardzo luksusowe nieruchomości. Tak widzimy wzrost liczby ludzi zamożnych, którzy mogą sobie na taką nieruchmość pozwolić. Liczba tych ludzi w kilku najbliższych latach co najmniej się podwoi. Rozmawiamy ze zdecydowanie większą grupą ludzi. To są menadżerowie wyższego szczebla, ludzie, którzy chcą z nami rozmawiać o nieruchomościach uważanych za luksusowe w poszczególnych miastach Polski.

Dla najzamożniejszych osób w Polsce to, co jest najistotniejsze przy zakupie nieruchomości – zarówno podstawowej do mieszkania, jak i tej, która będzie ich nieruchomością wakacyjną – to przede wszystkim prestiż położenia, lokalizacja. To jest najważniejsze. Jeżeli chodzi o wybór drugiej nieruchomości wybory są zbieżne z tym, co wśród klientów dzieje się na świecie – przede wszystkim nieruchomość przez której okno możemy zobaczyć wodę: ocean, rzeka, morze, czy jezioro – zarówno wewnątrz lądu jak i na brzegach państw czy kontynentów. Drugim wyborem są góry.

Klienci czują się także inwestorami. Wielu z nich w swoich majątkach posiada nieruchomości, zbywa je, nabywa, ma głęboką świadomość tego, że coraz więcej te nieruchomości znaczą w majątku, chcą na nich zarabiać. Czują, że to jest dobry moment do zarabiania. Oprócz tego, że mają nieruchomości, w których mieszkają, wypoczywają, których absolutnie nie traktują jako nieruchomości inwestycyjne to również w swoim majątku chca mieć i posiadają nieruchomości czysto inwestycyjne.       

Zobacz rozmowę w wersji wideo: https://www.youtube.com/watch?v=y9R6J2dwYmE

www.aleBank.pl