Apel o pomoc

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

dokument.pioro.01.400x300Nazywam się Aleksandra Piaścik, mieszkam w Katowicach, wraz z grupą lekarzy, rehabilitantów i zootechników uruchamiam  pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny z delfinami, czyli Górnośląskie Centrum Delfinoterapii (GCD). Za pomocą 5 delfinów-butlonosów będą w nim leczone dzieci oraz osoby dorosłe cierpiące na choroby psychiczne, neurologiczne, onkologiczne oraz kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży.

Mamy m.in. biznes plan, cash flow, podpisaną wstępną umowę o kupnie delfinów, opracowane systemy: filtracji, zasalania i odsalania wody, cały schemat koncepcyjno-funkcjonalny ośrodka zrobiony przez architektów, kadrę medyczną przeszkoloną do pracy z delfinami oraz  kadrę medyczna dla delfinów. Prowadzimy działalność gospodarczą, która przynosi małe zyski. Delfinarium chcemy wybudować w Ustroniu koło Cieszyna.  Grunt ma powierzchnię 3,5 hektara. Na tym gruncie stoją już dwa sanatoria. Działają one od wielu lat i przynoszą zyski.  Grunt oraz sanatoria musimy kupić, a potem dopiero wybudować delfinarium. Delfiny które otrzymamy już  3 pokoleniu urodziły się w delfinarium i nie mają żadnych szans na powrót do życia w ich naturalnym środowisku. Unia Europejska zezwala na  budowanie takich obiektów.

Koszt  przedsięwzięcia wynosi ok. 38 mln zł. Niestety w Polsce ani w Europie żaden bank nie chce nam dać kredytu ponieważ nie mamy tzw. wkładu własnego. Nie otrzymaliśmy też  pieniędzy z  Funduszy Unijnych. Czy znają Pańdtwo osoby lub firmy, które chciałaby zainwestować w nasz projekt chociaż niewielką kwotę? Aby otrzymać kredyt z baku musimy mieć ok. 6-8 mln zł. wkładu własnego. Jako zastaw bankowy damy cały grunt,   sanatoria, a po wybudowaniu również delfinarium. Z biznes planu wynika, że szybko spłacimy cały kredyt i będziemy przynosili zyski.

Obecnie w delfinariach rehabilitowani są pacjenci cierpiący na ok. 80 chorób m.in. autyzm, zespół Downa, porażenia kończynowe, stwardnienie rozsiane, zanik mięśni oraz choroby nowotworowe.  Dofinansowanie powoduje, że może z niej korzystać szerokie grono chorych. Potencjalnym rynkiem usług oferowanych przez GCD w ujęciu geograficznym jest centralna, północna  oraz i południowo-wschodnia część Europy tj. Polska, Słowacja, Czechy, Węgry, Austria, Ukraina, Niemcy, Francja, Szwajcaria, Grecja, Cypr także kraje skandynawskie. Na podstawie danych o osobach chorych na: nowotwory, autyzm, epilepsję, zanik mięśni, stwardnienie rozsiane oraz zespół Downa oszacowano, że potencjalny rynek pacjentów może obejmować ok. 2,5% populacji w/w Państw (ok. 7 mln osób).

Obecnie na świecie działają tylko 3 takie profesjonalne ośrodki lecznicze: w Stanach Zjednoczonych, Izraelu i Curacao. Ponieważ w wielu państwach Europy środkowo-wschodniej nie ma  w ogóle delfinariów m.in. w Czechach, Austrii, Białorusi, na Węgrzech, Łotwie i Słowacji Górnośląskie Centrum Delfinoterapii będzie przyciągało zarówno krajowych jak i zagranicznych klientów m.in osoby chore, miłośników delfinów, płetwonurków, lekarzy, fizjoterapeutów, weterynarzy,  naukowców (fizyków zajmujących się ultradźwiękami, reżyserów dźwięku) oraz studentów z wielu kierunków.

Brak konkurencji na rynku powoduje, że delfinarium ma duże szanse i możliwości w sferze finansowej i marketingowej. Dotyczą one strategii rynkowych, marketingu, pozytywnego PR, oczekiwanej stopy zwrotu, preferencyjnych źródeł finansowania projektu oraz stabilnych źródeł przychodów z inwestycji.

Więcej informacji o nas jest  na www.delfinoterapia.cuprum.pl.

Aleksandra Piaścik