Allen & Overy doradza przy największym projekcie budowy realizowanym w formule PPP w Polsce

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

plany.01.250xKancelaria Allen & Overy doradzała Bankowi Gospodarstwa Krajowego, Bankowi Pekao S.A. oraz PKO Bankowi Polskiemu S.A. w związku z finansowaniem projektu udzielonym na rzecz spółki SITA Zielona Energia sp. z o.o. dla celów zaprojektowania i budowy zakładu termicznego unieszkodliwiania odpadów w Poznaniu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Wartość udzielonego kredytu to prawie 900 mln zł.

Projekt zakładu obróbki termicznej odpadów w Poznaniu znajduje się na liście projektów kluczowych programu „Infrastruktura i Środowisko”, których łączny koszt realizacji wynosi ok. 4,4 mld zł. Inwestycja zakłada ograniczenie masy składowych odzysku odpadów.

Jest to innowacyjna transakcja na rynku polskim w doskonały sposób wykorzystująca formułę partnerstwa publiczno-prywatnego z udziałem środków unijnych. Po raz kolejny mieliśmy szansę doradzania naszym klientom przy pionierskiej transakcji w Polsce. Mamy nadzieję, że za tym projektem podążą następne, które w efekcie końcowym doprowadzą do cywilizacyjnej przemiany w utylizacji odpadów w naszym kraju.” — powiedział Tomasz Kawczyński, partner w Dziale Bankowym biura Allen & Overy w Warszawie. – Ta transakcja pokazuje, że istnieje w Polsce możliwość finansowania projektów PPP w formule project finance – dodała Agnieszka Lipska, starszy prawnik w Dziale Bankowym.

Zespołem Allen & Overy kierowali partner Tomasz Kawczyński oraz Agnieszka Lipska, starszy prawnik, których wspierał counsel Dan Cocker oraz starsi prawnicy Kamil Jankielewicz i Renata Żak-Błażejczyk.

Źródło: Allen & Overy