Allegro w WIG20 trzy dni po debiucie?

Allegro w WIG20 trzy dni po debiucie?
Izabela Olszewska, Członek Zarządu ds. Rozwoju Biznesu i Sprzedaży, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Fot. GPW
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Allegro ma szansę znaleźć się w indeksie WIG20 już trzeciego dnia sesyjnego po debiucie, o ile spełni odpowiednie warunki, poinformowała członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) Izabela Olszewska.

Według danych #KDPW od początku roku do końca sierpnia inwestorzy otworzyli ponad 90 tysięcy rachunków maklerskich @GPW_WSExchange legro @Allegro_Group

„Decyzja o korekcie nadzwyczajnej podejmowana jest przez administratora (GPW Benchmark) po weryfikacji spełnienia warunków. Do publicznej wiadomości podawana ona jest w komunikacie na 2 dni przed przeprowadzeniem korekty.

W przypadku Allegro istnieje potencjalnie możliwość, aby spółka weszła do WIG20 w ramach tzw. fast-track. Oznacza to, że Allegro może znaleźć się w indeksie WIG20 trzeciego dnia sesyjnego po debiucie” – powiedziała Olszewska podczas czatu inwestorskiego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII).

Pierwsze notowanie Allegro 12 października

Olszewska podkreśliła, że warunkiem przeprowadzenia korekty nadzwyczajnej portfela indeksu WIG20 i włączenia do jego składu akcji nowo wprowadzanej do obrotu spółki jest osiągnięcie przez jej akcje w wolnym obrocie w dniu pierwszego notowania poziomu co najmniej 5% wartości portfela indeksu w tym dniu.

Przewidywany pierwszy dzień notowania i obrotu akcjami Allegro na GPW to 12 października 2020 r.

Inwestorzy indywidualni powracają na GPW

Zdaniem Olszewskiej, planowane przez spółki debiuty na GPW w tym roku pozytywnie będą także wpływać na jej wyniki.

„Biorąc pod uwagę nadchodzące IPO, wzrost zainteresowania inwestorów indywidualnych rynkiem kapitałowym oraz konsekwentnie wdrażanie inicjatyw strategicznych, spodziewamy się, że wyniki grupy powinny być dobre, o ile nie pojawią się jakieś nieoczekiwane, niezależne od nas zmiany w otoczeniu zewnętrznym” – powiedziała Olszewska.

Dodała, że według danych Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW), od początku roku do końca sierpnia inwestorzy otworzyli ponad 90 tysięcy rachunków maklerskich.

„Liczymy, że nadchodzące IPO, na czele z Allegro, umocnią ten pozytywny trend. W odpowiedzi na oczekiwania inwestorów, wprowadzamy nowe kontrakty terminowe, produkty strukturyzowane oraz ETF-y. W lipcu rozszerzyliśmy program wsparcia pokrycia analitycznego do 51 spółek.

Liczymy, że efektem naszych działań będzie podtrzymanie zainteresowania giełdą wśród inwestorów indywidualnych” – powiedziała Olszewska.

Źródło: ISBnews