Aktywność cyberprzestępców rośnie

Aktywność cyberprzestępców rośnie
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Według danych pozyskanych z chmury wywiadowczej ThreatCloud trzema najbardziej zainfekowanymi sieciami w czerwcu były Ugandyjska (indeks 96,2 pkt), Nigeryjska (95,3) oraz Gruzińska (94,8). W Europie najbardziej zagrożonymi były komputery w Macedonii (75,6) - wynika z raportu na temat bezpieczeństwa firmy Check Point Software Technologies.

Polska odnotowała co prawda spadek w ogólnoświatowym rankingu aż o 44 pozycje w stosunku do zeszłomiesięcznego zestawienia, jednak nie oznacza to, że aktywność hakerów była niższa. Indeks zagrożeń dla Polski (47,5) wzrósł o 13,1 punktów. Niższą pozycję zawdzięczamy zatem ogólnoświatowym wzrostom infekcji.

– W maju i czerwcu organizacje koncentrowały się głównie na zapewnieniu ochrony przed ransomware, w odpowiedzi na głośne ataki WannaCry i Petya – twierdzi Maya Horowitz, Manager w dziale Threat Inteligence firmy Check Point – Jednak szeroka gama wektorów ataku odnotowana w tym miesiącu powinna przypomnieć firmom i organizacjom o konieczności zapewnienia skutecznej ochrony przed wszelkimi taktykami i metodami używanymi przez cyberprzestępców – dodaje Horowitz.

tabela.zloch.850x

Marcin Złoch