Adyen od Wielkiej Brytanii rozpoczyna oferowanie otwartej bankowości z rozwiązaniem pay-by-bank

Adyen od Wielkiej Brytanii rozpoczyna oferowanie otwartej bankowości z rozwiązaniem pay-by-bank
Fot. stock.adobe.com / AliFuat
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Adyen ogłosił wprowadzenie na rynek usługi otwartej bankowości (ang. open banking) w ramach rozwijanej przez firmę platformy unified commerce. Rozwiązanie pay-by-bank zostało zrealizowane we współpracy z Tink, otwartą platformą bankową, która umożliwia instytucjom finansowym, fintechom i start-upom tworzenie produktów i usług finansowych, poinformowała Firma.

Wykorzystanie najnowszych rozwiązań open banking ma pomóc klientom w osiągnięciu spójnego doświadczenia cyfrowych finansów.

Usługi Adyen zostały wstępnie zintegrowane z nowym rozwiązaniem w Wielkiej Brytanii, natomiast rozszerzenie na inne rynki europejskie ma nastąpić w 2023 roku.

Większy wybór i wygoda płatności

‒ Dzisiejsi konsumenci oczekują różnorodnych opcji płatności ‒ powiedział Edgar Verschuur, Head of Global Acquiring w Adyen.

‒ Dzięki naszemu rozwiązaniu open banking, kupujący mogą płacić bezpośrednio z własnego, zaufanego banku. Wprowadzamy innowacje, aby zaspokoić potrzeby konsumentów, zapewniając szeroką gamę wygodnych, szybkich i bezpiecznych opcji płatności. Partnerstwo na rzecz otwartej bankowości z Tink jest najnowszym przykładem, który pozwala nam realizować ten cel ‒ podkreślił Edgar Verschuur.

Czytaj także: Nowy prezes PONIP o sektorze usług płatniczych w Polsce, współpracy z bankami oraz o regulacjach dotyczących otwartych finansów

Pay-by-bank

Wprowadzone przez Adyen rozwiązanie open banking przynosi szereg korzyści zarówno dla klientów, jak i ich konsumentów. Technologia ta umożliwia przedsiębiorstwom łatwą integrację z instytucjami finansowymi, a konsumentom dokonywanie płatności bezpośrednio z preferowanego banku.

Oprócz zapewnienia większego wyboru i wygody na etapie płatności, przelewy bankowe zapewniają kupującym większą przejrzystość w zakresie stanu ich konta. Wszystkie powyższe zalety modelu pay-by-bank możliwe są do osiągnięcia dzięki platformie Adyen.

‒ Od dawna patrzymy z uznaniem na Adyen jako lidera płatności i cieszymy się, że nasza współpraca przyczyni się do zwiększenia dostępu do płatności nowej generacji. Dzięki skali zasięgu Adyen, nasze partnerstwo szybko przyspieszy globalne przyjęcie płatności opartych na otwartej bankowości – dodał Tom Pope, szef działu płatności i platform w Tink.

Czytaj także: „Czym różnią się aplikacje banków w Polsce? Kolorem” ‒ czyli o tym, że bankowość nie powinna czekać na twarde wymogi prawa

Rozwiązanie typu white-label

Funkcja otwartej bankowości Adyen została zaprojektowana jako rozwiązanie typu white-label, dzięki czemu na wyciągach bankowych konsumentów widnieje tylko nazwa firmy.

Gdy kupujący wybierze płatność za pomocą banku, zostanie mu automatycznie przedstawiona metoda uwierzytelniania jego banku.

Opcja otwartej bankowości Adyen jest dostępna we wszystkich głównych systemach operacyjnych, w tym API, web, urządzeniach iOS i Android.

Czytaj także: Fintechy niecierpliwie czekają na PSD3 ‒ wnioski z trzech lat obowiązywania PSD2

Źródło: Adyen