Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku zakupił 75 koncentratorów tlenu dla chorych na COVID-19
Urządzenia ratują już życie zakażonym pacjentom w Aleksandrowie Kujawskim, Lipnie, Radziejowie, Toruniu i Włocławku.
Urządzenia ratujące życie
KDBS Bank, w którego misję wpisana jest idea wspierania lokalnej społeczności, nie mógł przejść obojętnie wobec ogromnych potrzeb służby zdrowia i mieszkańców regionu w walce z koronawirusem.
– Do naszego szpitala – mówi Sebastian Jankiewicz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radziejowie – trafiają pacjenci z wynikiem dodatnim na COVID-19, którzy w pierwszej kolejności potrzebują leczenia tlenem.
Jesteśmy bardzo wdzięczni KDBS Bank za przekazanie koncentratorów, dzięki którym możemy zapewnić wielu pacjentom podstawowy lek służący ratowaniu ich życia.
Koncentrator tlenu to urządzenie, które umożliwia ciągłe podawanie pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Aparat pobiera powietrze z otoczenia, dokonuje jego filtracji i oczyszcza.
Zwykle wspieramy lokalne inicjatywy w sferze finansowej, pomagamy przedsiębiorcom, ale w obliczu pandemii liczy się przede wszystkim konieczność ratowania zdrowia i życia naszych mieszkańców.
Urządzenie może pracować przez 24 godziny w trybie ciągłym. W trakcie terapii jest nieocenionym wsparciem dla pacjentów z niewydolnością oddechową.
BS razem z lokalną społecznością
‒ Zakup koncentratorów tlenu dla chorych to dar płynący prosto z serca. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że trzeba je zakupić – przyznaje Cezary Maciejewski, prezes Zarządu Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego.
I jak dodaje prezes Cezary Maciejewski:
– Zwykle wspieramy lokalne inicjatywy w sferze finansowej, pomagamy przedsiębiorcom, ale w obliczu pandemii liczy się przede wszystkim konieczność ratowania zdrowia i życia naszych mieszkańców. Niech urządzenia dobrze służą pacjentom i pomagają lekarzom w ich ciężkiej służbie. Tak dzisiaj realizujemy naszą misję.
KDBS Bank zakupił 75 koncentratorów tlenu dla szpitali znajdujących się na terenie powiatów, w których prowadzi swoją działalność bankową.
Urządzenia kosztowały około 300 tysięcy złotych i zostały już zainstalowane w placówkach szpitalnych w Aleksandrowie Kujawskim, Lipnie, Radziejowie, Włocławku i Toruniu.
Czytaj także: Jak spółdzielcy radzą sobie z kryzysem. Forum Liderów Banków Spółdzielczych 2020