„2 zł dla Zwierzaka” – już kilkadziesiąt tysięcy osób wspiera akcję BOŚ Banku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

zwierzeta.250xW decydującą fazę wchodzi kampania Banku Ochrony Środowiska, której celem jest pomoc zagrożonym wyginięciem gatunkom zwierząt z polskich Parków Narodowych. Tylko do końca listopada można głosować i, korzystając z wybranych produktów BOŚ Banku, od których bank przekaże po 2 zł na ratowanie wybranego zwierzęcia - wspierać ich ochronę. O tym, gdzie trafi pula środków, zadecyduje ogólnopolskie głosowanie. Do tej pory wzięło w nim udział blisko 30 tys. osób, a głosować można jeszcze przez miesiąc.

Ogólnopolską akcję „2 zł dla Zwierzaka” Bank Ochrony Środowiska rozpoczął 22 sierpnia br. Zgodnie z jej przekazem za korzystanie z określonych produktów finansowych – EkoLokaty i pożyczki gotówkowej – BOŚ przekaże z własnych środków po 2 zł na wsparcie wybranego, zagrożonego gatunku zwierząt. W rywalizacji uczestniczy sześć gatunków zwierząt zamieszkujących polskie Parki Narodowe: łoś w Biebrzańskim, foka szara i morświn w Słowińskim, niedźwiedź brunatny w Bieszczadzkim, orzeł przedni w Gorczańskim oraz ryś w Kampinoskim Parku Narodowym.

Na wybrany gatunek można głosować za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej www.zwierzaki.bosbank.pl oraz w oddziałach Banku Ochrony Środowiska. Głosowanie jest otwarte i dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Uzyskana pula pieniędzy trafi pod koniec 2012 r. do tego Parku Narodowego, którego zwierzęcy „przedstawiciel” uzyska najwyższą liczbę głosów.

Więcej informacji na temat akcji wsparcia BOŚ Banku dla Parków Narodowych można znaleźć na www.zwierzaki.bosbank.pl.