1 października 2023: ESBANK GO 5 w Radomsku

1 października 2023: ESBANK GO 5 w Radomsku
Źródło: ESBANK
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Biegasz, jeździsz na rowerze, a może wolisz nordic walking? Nie może Cię zabraknąć na Radomszczańskim Festiwalu Kolarsko-Biegowym ESBANK GO 5, który już w niedzielę 1 października 2023 r. Pięć wydarzeń w jednym i cel charytatywny to znaki rozpoznawcze tego wyjątkowego święta sportu, które po raz piąty będzie integrowało w Radomsku amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu w każdym wieku. Wraz z ESBANKIEM Bankiem Spółdzielczym, sponsorem tytularnym, wydarzenie wspiera bank zrzeszający w Grupie SGB.

1.10.2023 na terenie szkoły PSP nr 10 w Radomsku odbędzie się wyjątkowy festiwal, na którym po raz pierwszy w historii miasta Radomsko i powiatu radomszczańskiego odbędą się;

Radomszczański Duathlon Szosowy (5 km biegu – 20 km roweru i 2,5 km biegu) oraz 1. Radomszczański Bieg Tyłem.

Ponadto w programie:

6. Radomszczański Bieg Charytatywny Szczęśliwa Siódemka, 5. Radomszczański Nordic Walking oraz 4. Biegowe Grand Prix Radomska, także dla najmłodszych.

Czytaj także: ESBANK stawia na stabilny rozwój

Społeczna misja ESBANKU

ESBANK GO, impreza zainicjowana przez Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko, od pięciu lat z sukcesem wpisuje się w realizację społecznej misji ESBANKU Banku Spółdzielczego, integrując nie tylko lokalną społeczność zwolenników aktywności fizycznej.

ESBANK GO to praktyczna realizacja bliskich naszej lokalnej instytucji finansowej idei takich jak współpraca, wspieranie potrzebujących oraz aktywizacja w duchu fair play.

Piąta edycja to także nowość w postaci dodatkowej kategorii dla pracowników banków, dlatego 1 października zapraszamy koleżanki i kolegów bankowców z całej Polski do Radomska! – zachęca do udziału w imprezie Arleta Węgrzyńska z Wydziału Marketingu i Produktów Bankowych.

Czytaj także: Zostaw komputer, przyjdź na trening ‒ ESBANK już 12 lat wspiera Radomszczańską Akademię Piłkarską

Wspólne pomaganie potrzebującym

Prezes KBKS Radomsko, Sebastian Pierzchalski, dodaje:

KBKS Radomsko to nie tylko sport, promujemy też wspólne pomaganie. Od 2018 roku wspiera nas w tych działaniach lokalny ESBANK Bank Spółdzielczy.

Zaczęło się od Radomszczańskiego Biegu Charytatywnego Szczęśliwa Siódemka w 2017 roku, dzięki wzajemnej współpracy i wsparciu nasze wydarzenie przerodziło się w wielki, sportowy festiwal.

W tym roku podczas pomagamy aż 3 osobom z terenu naszego działania. Nadia z Radomska, podopieczna Stowarzyszenia Koniczynka, zmaga się z wieloma chorobami, m.in. porażeniem mózgowym i autyzmem.

Nikola z Gorzędowa urodziła się z bardzo rzadką wadą – to niedorozwój kości udowej, co oznacza, że jej prawa nóżka nie rośnie. Pomagamy też Witoldowi, którego pasją jest jazda na rowerze i który przez 40 zwiedzał Polskę na dwóch kółkach. Niestety, przeszedł udar, stracił dwie nogi, ma afazję nie może mówić. Chcemy wesprzeć proces przywracania Witka do lepszego funkcjonowania przy nowych schorzeniach.

Zapisy online i regulamin – dostępne są TUTAJ

Źródło: BANK.pl