Zwycięzcy akcji „Zwykły Bohater”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

zwykly.bohater.01.250x100Znamy już zwycięzców akcji "Zwykły Bohater" przeprowadzonej przez Bank BPH wspólnie z TVN oraz Onet. Spośród 8 finalistów widzowie wybrali 3 bohaterów dnia codziennego, którzy otrzymali nagrody podczas uroczystej gali w Teatrze Narodowym.

– Głównym celem kierowanej przeze mnie instytucji jest być bankiem numer jeden pod względem fair play i zaufania. Akcja „Zwykły Bohater” wpisuje się idealnie w naszą filozofię bankowości. Przez dwa miesiące szukaliśmy w całej Polsce „Zwykłego Bohatera”. Poznaliśmy wiele historii, które są motywujące i inspirujące. Czujemy się zaszczyceni, że mamy naszych „Zwykłych Bohaterów”, którzy zachowali się uczciwie, spontanicznie pomogli innym, wykazali się postawą fair play – powiedział Richard Gaskin, p.o. Prezesa Zarządu Banku BPH, podczas gali finałowej.

Zwykłymi Bohaterami zostali: Mateusz Bystrzycki, Edyta Czeczkova i Dominik Szynk.

Pod koniec listopada 2010 roku Mateusz Bystrzycki, przejeżdżając przez most nad Kanałem Łuczańskim, zauważył tonący w nim samochód. Mateusz, jako jedyny z tłumu zgromadzonego na brzegu, bez wahania ruszył na ratunek – wskoczył do lodowatej wody i uratował dwie kobiety, wyciągając je z tonącego auta. Dzięki odwadze Pana Mateusza kobietom nic się nie stało. Mateusz Bystrzycki otrzymał statuetkę Fair Play z rąk kpt. Tadeusza Wrony.

Z kolei Edyta Czeczkova od 10 lat aktywnie angażuje się w pomoc innym. Nagrodę wręczył jej Richard Gaskin, p.o. Prezesa Zarządu Banku BPH.

111208.zwykly.bohater.550x

Mieszkająca w Szprotawie Edyta Czeczkova w ramach pomocy potrzebującym organizuje i inicjuje wiele akcji prospołecznych: wakacyjne wyjazdy dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, jesienną akcję „wyprawka szkolna”, świąteczne zbiórki darów oraz pomoc dla ciężarnych oraz matek z małymi dziećmi.

W 2010 roku Edyta wspólnie z mężem zainicjowała i zorganizowała pomoc dla powodzian z Tuchowa oraz akcję „Wielka warszawska zbiórka dla Szprotawy”. W tym roku natomiast dzięki Edycie Czeczkovej w Szprotawie zostały przebadane dzieci w ramach akcji „Nie nowotworom u dzieci”.

Dominik Szynk z Kępna powiadomił właścicielkę o błędzie w cenie, za którą ta wystawiła na sprzedaż mieszkanie w serwisie aukcyjnym. Statuetkę Fair Play odebrał z rąk Cena mieszkania była zaniżona tysiąckrotnie. Dominik Szynk nawet przez moment nie pomyślał, że mógłby wykorzystać czyjś błąd na swoją korzyść. Zwłaszcza, że wielokrotnie słyszał o przypadkach, kiedy źle postawiona kropka czy przecinek w cenie, spowodowały stratę np. samochodu. Było dla niego oczywiste, że musi jak najszybciej zareagować. Nieświadoma błędu właścicielka była bardzo zaskoczona, odebrawszy w środku nocy telefon od Pana Dominika z informacją o błędnej cenie. Ucieszyła się, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią tak pozytywnie zareagować i zapobiec ewentualnej szkodzie. Statuetkę Fair Play odebrał z rąk Bożeny Walter, prezes fundacji TVN „Nie jesteś sam!”.

Troje Zwykłych Bohaterów otrzymało nagrody w wysokości 200 tys. zł każdy. Zwycięzcy zostali wybrani z 8 finalistów w drodze głosowania internautów i widzów, którzy wysyłali smsy podczas gali finałowej. Finalistów spośród ponad 4000 zgłoszonych historii wybrało Jury w składzie: Henryka Krzywonos, Bożena Walter, Szymon Hołownia, Ewa Drzyzga i Lidia Maćkowska.

Sylwetki bohaterów i materiały filmowe na www.zwyklybohater.pl

Źródło: BPH