Znamy zwycięzców konkursu: Warto oszczędzać w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej

Znamy zwycięzców konkursu: Warto oszczędzać w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej
Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
15 czerwca 2020 roku rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy komiks o oszczędzaniu w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej.

#AdamDudek: Racjonalne zarządzanie własnymi środkami jest jedną z podstawowych umiejętności, jaką powinny posiąść dzieci, aby stać się świadomymi uczestnikami rynku finansowego #KonkursSKO #BSLimanowa #BankiSpółdzielcze #EdukacjaFinansowa

‒ Ponad 10 lat temu Bank Spółdzielczy w Limanowej rewitalizował program Szkolnych Kas Oszczędności (SKO) włączając się aktywnie w proces edukacji ekonomicznej młodego pokolenia.

Racjonalne zarządzanie własnymi środkami jest jedną z podstawowych umiejętności, jaką powinny posiąść dzieci, aby w przyszłości stać się świadomymi uczestnikami rynku finansowego i klientami banku.

Program SKO jest to unikalna inicjatywa wdrażająca dzieci i młodzież w tajniki ekonomii i kształtująca postawy przedsiębiorczości – mówi Adam Dudek, Prezes Zarządu.

Adam Dudek, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej.
Adam Dudek, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej. Fot. BS Limanowa

Nie tylko edukacja finansowa, ale także kreatywność

W roku szkolnym 2019/2020 oprócz popularyzacji oszczędzania i działalności SKO w szkołach, działania skoncentrowane były wokół rozwijania talentów dzieci młodzieży.

Dlatego też przedmiotem konkursu, zainicjowanego przez Bank, było wykonanie komiksu z krótką historią o oszczędzaniu w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej.

Jak się okazało oszczędzanie w SKO jest doskonałym sposobem na realizację marzeń i może wyzwolić potencjał artystyczny, czego najlepszym dowodem są nadesłane do Banku prace. 

Bank Spółdzielczy w Limanowej, konkurs SKO, komiksy
Źródło; Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Twórcy 10 komiksów z nagrodami

Do 10 najlepszych wykonawców komiksów trafią nagrody w postaci smartwatchy Xiaomi.

Dodatkowo, ze względu na bardzo wysoki poziom prac, postanowiono przyznać 23 wyróżnienia.

Komisja konkursowa przy ocenie prac brała pod uwagę: zgodność pracy z tematyką konkursu, technikę i estetykę wykonania pracy konkursowej, kreatywność, oryginalność i nowatorski pomysł oraz samodzielność wykonania pracy.  

Serdecznie gratulujemy Laureatom i zachęcamy do dalszego oszczędzania z Bankiem Spółdzielczym w Limanowej.

Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter >>>

Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej