Znamy Bizneswoman Roku 2010

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

businesswoman.200xEdyta Wojciechowska - Malke, właścicielka VISION ONE, firmy produkującej artykuły sportowe i Agnieszka Świergiel - prezes zarządu, dyrektor generalny IMPERIAL TOBACCO POLSKA to tegoroczne "Bizneswoman Roku" w kategorii "Moja Firma" i "Korporacja". Aniela Hejnowska - dyrektor zarządzający rynkiem Home w NETIA została laureatką Nagrody Publiczności. Z kolei Magda Prokopowicz, założycielka fundacji "Rak and Roll" otrzymała wyróżnienie specjalne za działalność przyczyniające się do wspierania przedsiębiorczości kobiet. Konkurs "Bizneswoman Roku" zorganizowały po raz 3. Radio PIN i BRE Bank.

W tym roku po raz pierwszy tytuł „Bizneswoman Roku” został przyznany w dwóch równorzędnych kategoriach: „Moja Firma” i „Korporacja”. Jury, pod przewodnictwem dr. Ireny Eris, zakwalifikowało do finału po 5 pań w każdej z tych kategorii. Przy wyborze finalistek brano pod uwagę stopień przedsiębiorczości, kreatywności, innowacyjności, społecznego zaangażowania zarządzanych podmiotów i umiejętności wykorzystywania szans rynkowych. Specjalną nagrodę – publiczności, przyznali też internauci, głosujący na kandydatki na stronie internetowej Radia PIN. Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie specjalne – dla osoby, której działalność w szczególny sposób wspiera kobiety i przyczynia się do promowania ich przedsiębiorczości.

– Ten projekt nie tylko wyróżnia kobiety sukcesu, ale także pokazuje jakie powinny mieć cechy. Laureatki to dzielne, kreatywne i pełne energii osobowości, które bardzo ciężko pracowały na swój sukces. Takie panie bez wątpienia zasługują na najwyższe uznanie – podkreśla Przemysław Gdański, członek zarządu BRE Banku, współorganizatora konkursu.

Jak pokazują badania, firmy w których zarządach znajduje się przynajmniej 30 proc. kobiet osiągają lepsze średnie wyniki niż te, którymi zarządzają mężczyźni. Raport z analizy przeprowadzonej przez McKinsey & Company wskazuje, że całkowity zysk udziałowców jest wyższy o 35 proc. w firmach z większą ilością kobiet w kierownictwie. Zrównoważona obecność obu płci pozwala na osiągnięcie lepszych wyników z działalności operacyjnej oraz większe wzrosty cen akcji.

Z roku na rok konkurs Bizneswoman Roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Udział mogą w nim brać właścicielki firm, jak również kobiety pełniące kluczowe funkcje w korporacjach: dyrektorki, menedżerki, prezeski.

Pełna lista finalistek dostępna jest tutaj: http://www.radiopin.pl/bizneswoman/finalistki