Zmiany w zarządzie Allianz Polska

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

allianz.01.250x69Od września bieżącego roku Katarzyna Scheer i Magdalena Nawłoka wejdą do zarządów TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życia Polska SA. Obejmą stanowiska wiceprezesów zarządów.

Katarzyna Scheer jest absolwentką studiów MBA w Kellogg Business School. Ma wieloletnie doświadczenie w obszarze sprzedaży i marketingu. Zajmowała stanowisko dyrektora zarządzającego rynku B2C w Polkomtelu, odpowiadając za marketing i sprzedaż na rynku prywatnym. Wcześniej pracowała w Orange, gdzie była m.in. dyrektorem marketingu odpowiedzialnym za usługi dla domu. Wcześniej pracowała w firmie doradczej McKinsey, obsługując między innymi klientów z branży ubezpieczeniowej. W strukturach Allianz zajmie się zarządzaniem obszarem sprzedaży, marketingu i CRM.

Magdalena Nawłoka ukończyła wydział handlu zagranicznego na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz program szkoleniowy dla wyższej kadry managerskiej w Aschridge Business School. Jest także absolwentką 3-letniego studium prawniczego przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenia zawodowe zdobywała w obszarze konsultingu i doradztwa strategicznego na rynkach kapitałowych. Od wielu lat związana jest z rynkiem ubezpieczeniowym. Pracowała m. in. w Eureko i PZU, gdzie pełniła funkcje wiceprezesa zarządu PZU SA i PZU Życie SA, była też członkiem zarządu spółek TU Generali i TU Generali Życie. W trakcie kariery zawodowej odpowiadała za kluczowe obszary biznesu ubezpieczeniowego, w tym m.in. finanse, controlling strategiczny, aktuariat, reasekurację, likwidację szkód, obsługę klienta, produkty, sprzedaż, a także IT, HR i administrację. Brała też udział w wielu biznesowych projektach ubezpieczeniowych w krajach Europy Środkowej i w Rosji. W Allianz będzie zarządzać obszarem produktów i IT.

Źródło: www.allianz.pl