Zgoda KNF na powołanie członków zarządu Generali PTE

Zgoda KNF na powołanie członków zarządu Generali PTE
Fot. stock.adobe.com / Alexey Novikov
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Na posiedzeniu 27 października 2023 roku Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła zezwolenia na powołanie Tomasza Bileckiego i Anny Madej na członków zarządu Generali Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego S.A., poinformowała Spółka.

– Cieszę się, że Tomek i Anna dołączają do Zarządu Generali PTE S.A.

To bardzo doświadczeni eksperci, którzy wniosą swój profesjonalizm i wpłyną na jeszcze lepsze funkcjonowanie naszej firmy z korzyścią dla naszych klientów i pracowników – mówi Piotr Pindel, prezes zarządu Generali PTE S.A.

Czytaj także: Zmiany w Zarządach Generali Investments TFI oraz Generali PTE

Tomasz Bilecki, członek zarządu Generali PTE

Tomasz Bilecki będzie odpowiadał za działalność inwestycyjną Generali OFE i Generali PTE S.A., w miejsce Krzysztofa Zawiły, który będzie powołany do Zarządu Generali Investments TFI S.A. Tomasz Bilecki od początku swojej kariery, od 2002 roku związany jest z Grupą Generali.

Od 2005 roku do 2013 pełnił funkcję analityka. W tym okresie odpowiadał za analizę fundamentalną wybranych sektorów i spółek. W 2013 roku objął funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Inwestycyjnego w spółkach ubezpieczeniowych Generali.

W ramach swoich zadań odpowiadał za zarządzanie aktywami ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych. Od października 2022 jest współodpowiedzialny za zarządzanie aktywami funduszu emerytalnego.

Czytaj także: Generali przejmuje emerytalny biznes NNLife PTE

Anna Madej, członek zarządu Generali TFI

Anna Madej będzie odpowiedzialna za obszar prawny, obsługę klienta oraz nadzór nad działalnością agenta transferowego. Z branżą emerytalną związana jest od 2000 r. Przez blisko 10 lat pracowała w PTE PZU S.A., a od 2009 r. związana jest z Grupą Generali.

W Grupie Generali odpowiadała za obsługę prawną biznesu emerytalnego, ubezpieczeń na życie oraz funduszy inwestycyjnych. Anna posiada szeroką wiedzę z zakresu funkcjonowania i prawnych aspektów funduszy emerytalnych i rynku kapitałowego. Jest radcą prawnym.

***

Rada Nadzorcza Generali PTE S.A. powołała Tomasza Bileckiego i Annę Madej do zarządu na posiedzeniu 29 czerwca br. Nominacje te wymagały zgody KNF, którą otrzymali na ostatnim posiedzeniu.

Obecnie zarząd Generali PTE S.A. tworzą:

Piotr Pindel – prezes zarządu

oraz członkowie zarządu: Tomasz Bilecki, Konrad Cich i Anna Madej.

Źródło: Generali PTE