Zakupy grupowe wkraczają na rynek nieruchomości

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

mieszkania.02.250xW piątek ma dojść do głośno zapowiadanego już od pewnego czasu debiutu giełdowego internetowego serwisu zakupów grupowych Groupon na rynku Nasdaq.

Wartość spółki przekracza 12 miliardów dolarów, bo na tyle inwestorzy wyceniają popularną witrynę zajmującą się oferowaniem obniżek na różne produkty i usługi.

Warto zaznaczyć, że idea zakupów grupowych dynamicznie rozwijająca się w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej, zyskuje również coraz więcej zwolenników nad Wisłą. Jest to rozwiązanie, które może sprawdzić się w obecnej niepewnej sytuacji gospodarczej, gdy kupujących przyciąga przede wszystkim niska cena. Nie ma się, więc co dziwić, że liczba portali internetowych oferujących takie rozwiązanie w naszym kraju systematycznie się zwiększa. Wraz z tym procesem stopniowo rozszerza się również ich oferta.

Aktualnie można przebierać w ofercie takich serwisów, jak między innymi groupon.pl, gruper.pl, mydeal.pl czy działający od niedawna citeam.pl. Obecnie takie witryny nie skupiają się już tylko na najprostszych usługach.

Można znaleźć tam oferty sprzedaży różnorakich produktów, biletów na koncert lub seans w kinie, zamówić zarówno pobyt w SPA, wizytę u fryzjera, jak i w salonie tatuażu. Dużą popularnością wśród Polaków cieszą się oferowane w tej formie wycieczki, a także dłuższe wyjazdy urlopowe, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Należy zwrócić uwagę, że idea zakupów grupowych zaczyna również wkraczać do innych branż, nawet tych specyficznych.

Dobrym przykładem może być tutaj niewątpliwie rynek nieruchomości. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że w tym wypadku stosunkowo skomplikowany proces transakcyjny nie pozwoli na rozwój takiej usługi. Poza tym trzeba zaznaczyć, że na rynku nieruchomości bardzo duże znaczenie dla kupujących ma możliwość konsultacji z pośrednikiem.nWarto podkreślić, że większość Polaków podejmuje decyzję o zakupie nieruchomości, której skutki są odczuwalne przez kilka lub kilkanaście następnych lat – raz, ewentualnie kilka razy w ciągu całego życia.

Z tego też względu duże grono osób nie do końca zdaje sobie sprawę ze wszystkich obowiązków, którym w takiej sytuacji musi się stać zadość. W związku z tym należy zaznaczyć, że w tym wypadku istotne jest nie tylko zaproponowanie korzystnej ceny, ale również, co nie mniej ważne, pomocy przy załatwianiu wszelkich formalności związanych z zakupem.

Warunki te spełnia niedawno uruchomiony serwis kupmieszkaniegrupowo.pl.

Emmerson S.A.