Wybrano nową Radę Nadzorczą SEG

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

seg.01.250x14127 marca br. na Walnym Zgromadzeniu Członków Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych została wybrana na 3-letnią kadencję Rada Nadzorcza. Do członków, którzy zasiadali już wcześniej w Radzie Nadzorczej, dołączyli: Grażyna Piotrowska-Oliwa, Przemysław Dąbrowski i Mariusz Machajewski. Przewodniczącym Rady Nadzorczej został Bartosz Drabikowski.

W samorządowej instytucji emitentów, jaką jest SEG, rola Rady Nadzorczej jest niezwykle ważna. Nadrzędnym celem działania Stowarzyszenia, który realizujemy na co dzień, jest reprezentowanie i udzielanie wsparcia spółkom notowanym na warszawskim parkiecie m.in. poprzez konsultację projektów zmian legislacyjnych na szczeblu krajowym i europejskim, przekazywanie informacji o nowych regulacjach, organizację wydarzeń edukacyjnych jak seminaria, konferencje i kongresy, opracowywanie opinii prawnych, rekomendacji i interpretacji dotyczących nowych przepisów. Jestem przekonany, że Rada Nadzorcza składająca się 9 doświadczonych ekspertów związanych od lat z rynkiem kapitałowym będzie silnie wspierać i inspirować do dalszego dynamicznego rozwoju SEG w najbliższych latach. – mówi Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu SEG

Rada Nadzorcza, od dnia 27 marca 2013 roku pracuje w składzie:

  • Bartosz Drabikowski, Wiceprezes Zarządu, PKO Bank Polski S.A. – Przewodniczący Rady
  • Piotr Muszyński, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych, Orange Polska – Wiceprzewodniczący Rady
  • Ireneusz Węgłowski, Wiceprezes Zarządu, Orbis S.A. – Sekretarz Rady
  • Grażyna Piotrowska-Oliwa, Prezes Zarządu, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.
  • Przemysław Dąbrowski, Członek Zarządu, Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.
  • Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu, Netia S.A.
  • Piotr Jeleński, Prezes Zarządu, Asseco South Eastern Europe S.A.
  • Mariusz Machajewski, Wiceprezes Zarządu, Grupa LOTOS S.A.
  • Mariusz Wojdon, Wiceprezes Zarządu, Alma Market S.A.

„Jako członek Rady Nadzorczej miałem zaszczyt i przyjemność wspierać działalność SEG na przestrzeni ostatnich lat. Widzę duży potencjał rozwoju naszego Stowarzyszenia i myślę, że będziemy przede wszystkim rozwijać i promować najwyższe standardy polskiego rynku kapitałowego i jakości otoczenia regulacyjnego dla spółek giełdowych” – mówi Bartosz Drabikowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej.

Źródło: www.seg.org.pl