Wiceprezes PGE ds. innowacji odwołany ze składu zarządu

Wiceprezes PGE ds. innowacji odwołany ze składu zarządu
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) podjęła uchwałę o odwołaniu ze składu zarządu Pawła Śliwy - wiceprezesa zarządu ds. innowacji - z dniem 23 listopada br., podała spółka.

Rada nadzorcza nie wskazała przyczyn odwołania.

Paweł Śliwa pełnił funkcję wiceprezesa zarządu PGE od marca 2016 roku.

Paweł Śliwa. PGE

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, filia w Rzeszowie. Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz podyplomowe studia EMBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Odbył aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Rzeszowie.

Od 1 do 22 marca 2016 r. pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej PGE. Od 2002 r. do marca 2016 r. prowadził Kancelarię Adwokacką w Gorlicach.

Od października 2010 r. radny sejmiku województwa małopolskiego.

W latach 2005-2012 prowadził Kancelarię Adwokacko-Radcowską s.c. w Gorlicach. W latach 2006-2007 pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Ruch S.A.

Czytaj także: PGE od 2040 roku będzie produkować tylko czystą energię

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%.

Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów.

Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%.

Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Czytaj także: Zarząd PGE zmienia strategię, w której miał zaprzestać korzystania z węgla do 2040 roku

Źródło: ISBnews