Webinar Deloitte: Wstęp do reformy wskaźników referencyjnych w Polsce

Webinar Deloitte: Wstęp do reformy wskaźników referencyjnych w Polsce
Źródło: BANK.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W ramach reformy wskaźnika referencyjnego nowy wskaźnik WIRON zastąpi dotychczas wykorzystywany wskaźnik WIBOR. Dlaczego i w jaki sposób nowy wskaźnik WIRON zastąpi WIBOR? - Deloitte zaprasza na bezpłatne seminarium online 3 kwietnia 2023 r., godz. 10:00-12:00.

Wprowadzenie nowych wskaźników referencyjnych rodzi wiele pytań dotyczących sposobu kalkulacji, stosowania, wpływu na gospodarkę czy konsekwencji prawnych. Jest to szczególnie ważne zagadnienie dla profesjonalnych uczestników rynku finansowego.

Zapraszamy na webinar, w ramach którego eksperci Deloitte przedstawią prezentacje wstępną dotycząca wskaźników referencyjnych i reformy tych wskaźników w Polsce.

Następnie głos zostanie oddany zewnętrznym ekspertom, którzy przedstawią konsekwencje ekonomiczne i prawne tej zmiany oraz odpowiedzą na pytania dotyczące wdrożenia wskaźnika WIRON.

Eksperci i tematy

Pierwszym z zaproszonych ekspertów jest dr Ernest Pytlarczyk, Główny Ekonomista Banku Pekao S.A, uznawany za jednego z najlepszych makroekonomistów w Polsce. Ekspert  posiada bogate doświadczenie w sektorze finansowym, współpracował z największymi instytucjami w kraju, takimi jak Pekao S.A czy mBank S.A. Dr Pytlarczyk skupi się na zagadnieniach gospodarczych, wynikających z reformy wskaźników referencyjnych.

Drugim z zaproszonych ekspertów jest mec. Grzegorz Namiotkiewicz, Partner w kancelarii Clifford Chance, będący liderem środowiska prawniczego w zakresie prawa bankowego oraz prawa dłużonych papierów wartościowych. Mecenas Namiotkiewicz wielokrotnie był wyróżniany w konkursach i plebiscytach branżowych, m.in. znalazł się na liście 30 najlepszych krajowych prawników według Chambers Global 2022 w kategoriach: Rynki kapitałowe – dłużne papiery wartościowe oraz Bankowość i finanse. Przybliży on słuchaczom prawne zagadnienia wdrożenia wskaźnika WIRON.

Do kogo skierowany jest webinar?

Webinar kierujemy przede wszystkim do odbiorców profesjonalnych: firm i przedsiębiorstw, a także reprezentantów sektora finansowego oraz przedstawicieli mediów ekonomicznych.

Wstęp do reformy wskaźników referencyjnych w Polsce – webinar online, 3 kwietnia 2023 r., godz. 10:00-12:00

Kontakt: Michał Zadrąg, mzadrag@deloittece.com

Rejestracja

Źródło: BANK.pl