Warto polegać na Certyfikowanych Doradcach Finansowych EFPA

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

biznesmen.03.250x167Takie przesłanie wysyłają Certyfikowani Doradcy Finansowi EFPA ze swojego 3. Dorocznego Spotkania. Z dala od korporacyjnych ścian i garniturowego rytuału, w sprzyjającym refleksji miejscu zwanym Oczyszczalnią, wraz z zaproszonymi gośćmi, m.in. Panem Wiesławem Rozłuckim, twórcą i 1. Prezesem GPW w Warszawie oraz Panem Bogusławem Grabowskim, Prezesem Skarbiec Holding i członkiem Rady Gospodarczej przy Premierze RP, dyskutowali nad przyszłością rynków finansowych w Polsce i na świecie oraz swoją odpowiedzialnością za kształtowanie nowej jakości w relacji klient-doradca.

Tworzą już grono ponad 250 profesjonalistów w Polsce, dołączając do ponad 15-tysięcznej społeczności międzynarodowej. Wśród nich są posiadacze flagowego Certyfikatu Doradcy Finansowego EFA EFPA oraz najwyższej kwalifikacji zawodowej w doradztwie finansowym Certyfikatu Eksperta Planowania Finansowego EFP EFPA. Chcą, aby klienci wiedzieli, że certyfikowany doradca finansowy to partner na dobre, ale może jeszcze bardziej na trudne czasy.

Pracują w bankowości prywatnej wiodących banków w Polsce: Raiffeisen Bank Polska SA, Kredyt Bank SA, Pekao SA, HSBC Bank Polska SA, Alior Bank SA, Nordea Bank SA, BRE Bank SA i Domu Inwestycyjnym Xelion. Mają od kilku do kilkunastu lat doświadczenia. Przeszli intensywne, praktyczne szkolenie, zdali trudny egzamin i co roku inwestują w swoje kompetencje, aktualizując stale wiedzę i umiejętności. Kodeks Etyki EFPA jest fundamentem ich pracy i postawy. Klient na pierwszym miejscu, rzetelność, przejrzystość, staranność, poufność, stały rozwój to podstawowe zasady, którymi kierują się certyfikowani doradcy EFPA. „Certyfikowany doradca finansowy nie dlatego jest prawy, że przestrzega Kodeksu Etyki, certyfikowany doradca finansowy przestrzega Kodeksu Etyki, gdyż jest prawy„, cytuje Mariola Szymańska-Koszczyc, Prezes EFPA Polska zgodnie z kodeksem organizacji.

Dni opowiadania o tym, że klient jest najważniejszy się skończyły. Sektor doradztwa finansowego osiągnął krytyczną fazę, w której musi przedsięwziąć poważne i przekonujące kroki dla odbudowy naruszonej wiarygodności w oczach inwestorów, tak aby odzyskać status zaufanego doradcy„(czerwiec 2011, PWC,CACEIS Investor Services,”Ideal Advice”).

Certyfikowani doradcy finansowi EFPA wraz ze swoimi pracodawcami wprowadzają jakościową zmianę we współpracy z klientami na polskim rynku. Są dobrze przygotowani by chronić i bezpiecznie pomnażać oszczędności klientów. „Kto czyni dobro, dobrze na tym wyjdzie”, motywował doradców do dalszego rozwoju Prezes Wiesław Rozłucki.

Więcej informacji: www.efpa.pl

Źródło: EFPA