W jakim wieku należy rozpoczynać edukację ekonomiczną?

W jakim wieku należy rozpoczynać edukację ekonomiczną?
Beata Stelmach | REE 2024
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Podczas uroczystości inauguracji Roku Edukacji Ekonomicznej 2024, która odbyła się w Senacie RP rozmawialiśmy z Beatą Stelmach, doradczynią fundacji Czepczyński Family Foundation.

Beata Stelmach, odpowiadając na nasze pytanie – kiedy należy rozpoczynać edukację ekonomiczną – przypomniała, że Komisja Europejska razem z Organizacją Współpracy Gospodarczej i Rozwoju przygotowały ramy programowe, z których wynika, że edukację ekonomiczną można zaczynać już od piątego roku życia.

„Inaczej z dziećmi rozmawiamy kiedy mają pięć czy siedem lat, a inaczej podczas lekcji przedsiębiorczości w szkole. Wtedy tematem lekcji są bardziej skomplikowane kwestie ekonomiczne” – powiedziała doradczyni fundacji CFF i dodała:

„Im wcześniej zaczniemy inwestować w wiedzę dzieci, tym w przyszłości będziemy mieli mądrzejsze, bardziej rozsądne i dojrzalsze społeczeństwo, które nie da się nabierać na obietnice ponadprzeciętnych zysków, niezwykłych stóp zwrotu”.

Jej zdaniem edukacja ekonomiczna dzieci w Polsce ma dobre perspektywy, jeśli się bierze pod uwagę to, co w tej chwili jest wdrażane do programów szkolnych. Jednak jest przekonana, że poziom edukacji ekonomicznej w szkołach jeszcze się podniesie.

Źródło: BANK.pl