W Banku Pocztowym konkurs na prezesa i dwóch wiceprezesów
Jak podano, pisemne zgłoszenia kandydatów należy składać do dnia 6 września 2024 roku, do godz. 14.00.
Obecny skład zarządu Banku Pocztowego:
Jakub Słupiński, prezes zarządu Banku Pocztowego; odpowiada za Obszar Zarządzania Strategicznego i Finansów;
Michał Leski, wiceprezes zarządu Banku Pocztowego; odpowiada za Obszar Informatyki i Rachunkowości;
Piotr Piechota, wiceprezes zarządu Banku Pocztowego; odpowiada za Obszar Ryzyka; nadzoruje zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności Banku Pocztowego S.A.
Dominik Matuszewski, wiceprezes zarządu Banku Pocztowego; odpowiada za Obszar Biznesu i Sprzedaży.
Czytaj także: Bank Pocztowy pierwszym bankiem w Polsce, który przeniósł swoją e-bankowość do chmury AWS
Nowa strategia w Banku Pocztowym
Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.
27 czerwca 2023 roku rada nadzorcza Banku Pocztowego, na wniosek zarządu Banku, zaakceptowała nową Strategię Banku na lata 2023-2026 – „Bank blisko Ciebie i Twoich potrzeb”.
Zgodnie z tytułem nowej Strategii działania Zarządu Banku będą ukierunkowane na zwiększenie wartości w szczególności dla klientów detalicznych z uwzględnieniem ich potrzeb i oczekiwań w zakresie oferty bankowej i modelu obsługi.
Strategia Banku jest nacelowana na realizację misji i oparta jest na sześciu priorytetach, koncentrując się na finansowaniu konsumpcyjnym klientów detalicznych, z wykorzystaniem nowego procesu kredytowego i znaczącego wejścia na rynek e-commerce. Bank, selektywnie obsługując segment instytucji, skoncentruje się szczególnie na mieszkalnictwie.
Działalność Banku Pocztowego opiera się o bliską współpracę z Pocztą Polską, przy szczególnym uwzględnieniu bezpieczeństwa klientów, rozwijaniu odpowiedzialnej polityki ryzyka, modernizacji technologicznej i zwiększania zaangażowania pracowników.
Realizując Strategię, Bank będzie rozwijał się w sposób zrównoważony w ramach realizacji wskazanych długookresowych celów z trzech obszarów ESG.
Domenami strategicznymi Banku w horyzoncie 2023-2026 będą:
- finansowanie konsumpcyjne i usługi finansowe dla klienta detalicznego,
- obsługa masowych rozliczeń we współpracy z Pocztą Polską,
- rozwój usług finansowych dla e-commerce,
- usługi finansowe dla mieszkalnictwa.