W Banku BNP Paribas pierwszy w Polsce kredyt hipoteczny z 10-letnią stałą stopą procentową

W Banku BNP Paribas pierwszy w Polsce kredyt hipoteczny z 10-letnią stałą stopą procentową
Fot. stock.adobe.com/dennizn
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank BNP Paribas wprowadza do oferty pierwszy w Polsce kredyt hipoteczny z 10-letnią stałą stopą procentową - poinformował bank w komunikacie prasowym.

„Kredyt ze stałym oprocentowaniem to gwarancja, że wysokość rat nie zmieni się wraz z podwyżkami stóp procentowych, o których decyduje Rada Polityki Pieniężnej. Dla klientów oznacza to większy komfort psychiczny i łatwość w planowaniu przyszłych wydatków z budżetu domowego” – mówi Przemysław Furlepa, wiceprezes Zarządu Banku BNP Paribas i dodaje:

„W Banku BNP Paribas aż na 10-lat będzie można zagwarantować sobie niezmienność oprocentowania i raty miesięcznej. Pomimo tego, że kredyty hipoteczne zaciągane są zwykle na 25 do 30 lat to spłacane są najczęściej po kilkunastu latach. 10-letnia stała stopa dla wielu klientów będzie więc oznaczać niezmienność raty przez dominujący okres posiadania kredytu”.

Czytaj także: Kredyt za stałą stopą na 10 lat korzystny dla klientów, opinie ekonomistów

BNP Paribas Bank Polska podał, że klienci mogą liczyć na oprocentowanie na poziomie już 6,3 proc., czyli takie samo jak dla stałej stopy na 5 lat.

Co po upływie okresu stałego oprocentowania?

Po upływie okresu stałego oprocentowania, klient banku ma możliwość jego przedłużenia na kolejny okres według oferty stałej stopy, która wtedy będzie obowiązywać lub przejścia na oprocentowanie zmienne oparte o WIBOR 3M i ze stałą marżą, określoną już w umowie kredytowej.

Czytaj także: Wiceprezes PKO BP na Forum Bankowym: rośnie zainteresowanie klientów zamianą oprocentowania kredytu na stałe >>>

Bank na swoich stronach informuje, że oprocentowania kredytu z 10-letnią stałą stopą procentową wynosi 6,3% dla klientów posiadających lub otwierających konto wraz z ubezpieczeniem kredytu i kredytowanej nieruchomości.

Bank BNP Paribas nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu ze stałą stopą procentową w przypadku wyboru wskazanego pakietu ubezpieczeń.

„Nie ma również opłat za wcześniejszą spłatę w całym okresie kredytowania” – napisano w informacji na stronach BNP Paribas.

Czytaj także: RPP mocno podwyższyła stopy procentowe, aż o 75 pb; reakcja na gwałtowne osłabienie się złotego i wysoką inflację >>>

RPP w marcu podwyższyła stopę referencyjną o 75 pb do 3,50 proc. Była to szósta podwyżka z rzędu. Od października 2021 r. stopy poszły w górę łącznie o 340 pb.

Źródło: PAP BIZNES, BNP Paribas Bank Polska