Rezygnacja wiceprezesa zarządu BNP Paribas Bank Polska

Rezygnacja wiceprezesa zarządu BNP Paribas Bank Polska
Przemysław Furlepa, fot. BNP Paribas Bank Polska,
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Przemysław Furlepa złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa zarządu BNP Paribas Bank Polska ze skutkiem na 31 grudnia 2023 r. w związku z objęciem innej funkcji w strukturach Grupy BNP Paribas, podał bank.

Przemysław Furlepa jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Odbył studia podyplomowe na Gdańskiej Akademii Bankowej, w Szkole Głównej Handlowej oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uczestniczył w licznych szkoleniach i warsztatach managerskich w kraju i za granicą.

Karierę zawodową rozpoczął w BPS Consultants Poland (Nielsen Marketing Research). Następnie w latach 1994-1996 pracował jako Kierownik Zespołu Analiz w Wydawnictwie Papierów Wartościowych.

Od 1996 do 2002 roku był związany z ING Bankiem Śląskim, gdzie początkowo pracował w Departamencie Controllingu, w kolejnych latach był kierownikiem w Departamencie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, zarządzającym Rynkiem Klienta Korporacyjnego oraz Zastępcą Dyrektora Departamentu Klientów Korporacyjnych.

W latach 2002-2004 był dyrektorem finansowym oraz członkiem Zarządu w firmie Alpinus S.A. (HiMountain). W 2005 roku rozpoczął pracę w ING Banku Śląskim na stanowisku Regionalnego Dyrektora Sprzedaży Detalicznej w Katowicach (a następnie w Gliwicach).

W latach 2007-2009 był dyrektorem Departamentu Sprzedaży Detalicznej, od 2010 do 2012 roku sprawował funkcję dyrektora Departamentu Sprzedaży i Rozwoju Jakości. Przez kolejne cztery lata był dyrektorem Zarządzającym Bankowością Detaliczną i odpowiadał za zarządzanie relacjami z klientami, segmentami i bankowością internetową.

Od stycznia do lipca 2017 r. pełnił funkcję dyrektora Zarządzającego Bankowością Detaliczną i był odpowiedzialny za Zarządzanie Bankowością Cyfrową i Segmentem Przedsiębiorców.

Od października 2017 pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu BNP Paribas Bank Polska S.A.  odpowiedzialnego za Obszar Bankowości Detalicznej i Biznesowej.

Źródło: ISBnews, BNP Paribas Bank Polska