W 100 polskich e-sklepach można zapłacić bitcoinem

W 100 polskich e-sklepach można zapłacić bitcoinem
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kryptowaluty coraz śmielej wkraczają w polski e-commerce. Platforma Shoper umożliwia płatności bitcoinem w e-sklepach.

Na świecie bitcoina używa od 2,9 do 5,8 mln ludzi, a wartość tego rynku to obecnie ponad 100 mld dolarów #MarcinZłoch

Zgodnie z badaniami Cambridge/VISA „Global cryptocurrency benchmarking study” na świecie bitcoina używa od 2,9 do 5,8 mln ludzi, a wciąż rosnąca wartość tego rynku to obecnie ponad 100 mld dolarów. W Polsce liczbę zwolenników wirtualnej waluty szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy osób.

Rosnąca popularność bitcoina spowodowała wprowadzenie przez platformę Shoper, umożliwiającą założenie i prowadzenia sklepu internetowego, nowego modułu płatności. E-sklepy mogą obsługiwać płatności BTC poprzez aplikację Bitbe.co. Na pobranie jej zdecydowało się już prawie 100 sklepów, a pierwsze transakcje zostały już odnotowane.

– Za wcześnie jeszcze żeby mówić o sukcesie tego rozwiązania, ale jedno jest pewne – rynek rozwijają te firmy, które w porę reagują na zmiany – przekonuje Krzysztof Helak, Shoper App Store Coordinator.

Wirtualna waluta daje kupującemu możliwość szybkich i bezpiecznych płatności. Klienci mogą opłacać zamówienia internetowe poprzez portfel zainstalowany na telefonie lub komputerze. Natomiast sprzedawca nie musi operować bitcoinami, dzięki aplikacji otrzymuje równowartość zamówienia w złotówkach na swoje konto bankowe. Sklep nie płaci również prowizji. Opłata za transakcję, standardowo przy przesyłaniu bitcoinów, jest uiszczana przez płacącego.

Shoper to narzędzie stworzone przez spółkę Dreamcommerce. Na platformie działa obecnie ponad 10 tys. sklepów online.

Marcin Złoch