Financial Services członkiem Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów

Financial Services członkiem Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów
Źródło: PZWLP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Volkswagen Financial Services, firma finansująca floty nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony w Polsce, dołącza do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, poinformował Związek.

Firma Volkswagen Financial Services dołączyła do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Członkostwo stanowi dla VW FS ważny krok w działalności firmy, ponieważ pozwoli jej dynamicznie uczestniczyć w życiu całej branży, silniej wsłuchiwać się w potrzeby klientów oraz mieć znaczący wpływ na kształtowanie najwyższych standardów oraz najlepszych praktyk dla rynku flotowego w Polsce.

Dołączenie Volkswagen Financial Services do PZWLP oznacza, że Związek reprezentuje obecnie ok. 85 proc. rynku wynajmu długoterminowego samochodów w naszym kraju.

Volkswagen Financial Services: 20-proc. udział w rynku leasingu

– Z przyjemnością dołączamy do organizacji, która od przeszło 15 lat skutecznie tworzy oraz upowszechnia najwyższe standardy etyczne i biznesowe w zakresie wynajmu i leasingu samochodów w Polsce. Od kilku lat posiadamy niekwestionowany status lidera w leasingu nowych samochodów osobowych w Polsce z udziałem rynkowym na poziomie 20 proc. – mówi Mikołaj Woźniak, prezes Zarządu w Volkswagen Financial Services.

– Jesteśmy przekonani, że nasza wiedza oraz doświadczenie, które oferujemy wraz z dołączeniem do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, okażą się niezbędne do dalszego rozwoju całej branży – dodaje.

Wynajem terminowy: 3 na 10 przedsiębiorców finansuje w ten sposób swoje pojazdy

– Przystąpienie Volkswagen Financial Services do PZWLP, a więc lidera rynku leasingu nowych pojazdów oraz jednego z największych graczy na rynku wynajmu długoterminowego w Polsce, to bardzo dobra informacja nie tylko dla naszej organizacji, ale również całej branży w kraju.

Reprezentacja firm wynajmu długoterminowego aut w PZWLP znacząco się dzięki temu zwiększa, a w efekcie, istotnie wzmacnia się także siła głosu naszej organizacji. Bardzo cenne będą z pewnością również wiedza i doświadczenie, jakimi Volkswagen Financial Services wzbogaci PZWLP.

Znaczenie wynajmu długoterminowego dla całego rynku motoryzacyjnego w Polsce jest z każdym rokiem coraz większe. Obecnie już 3 na 10 przedsiębiorców i firm w naszym kraju finansuje w ten sposób swoje pojazdy. Jednocześnie od kilku lat musimy funkcjonować w trudnych warunkach gospodarczych, wpływających również na rynek motoryzacyjny, spowodowanych pandemią oraz wojną w Ukrainie.

Robert Antczak, Prezes Zarządu PZWLP, Dyrektor Generalny Arval Polska

W tej sytuacji silny wspólny głos całej branży, skupionej w PZWLP, będzie bardzo ważny dla dalszego rozwoju rynku wynajmu długoterminowego – mówi Robert Antczak, prezes Zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Źródło: Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów / PZWLP