Voicebot Mat będzie odpowiadał na pytania klientów infolinii InPostu

Voicebot Mat będzie odpowiadał na pytania klientów infolinii InPostu
Fot. stock.adobe.com / sdecoret
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
InPost uruchomił voicebot o imieniu Mat, który dzięki warstwie sztucznej inteligencji potrafi odpowiedzieć na najczęstsze pytania klientów, a tym samym wspomaga obsługę rosnącej liczby przesyłek, podał InPost.

‒ To kolejny krok w innowacjach wprowadzanych w całej infrastrukturze InPost – nie tylko nasza logistyka ma funkcjonować najlepiej na rynku, ale także obsługa klienta. Dzięki temu właśnie konsumenci najczęściej wybierają InPost jako formę dostawy.

Matowi można także podać numer przesyłki, zamiast wpisywać go na klawiaturze telefonu

Założeniem dla wdrożenia voicebota jest szybkie przekazywanie wiedzy na temat łatwo dostępnych informacji z systemów procesowych.

Voicebot ma możliwość przekazania swojej rozmowy do konsultanta w sytuacji, gdy nie jest wstanie odpowiedzieć na pytania klienta ‒ powiedział prezes InPostu Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Aplikacja polskiego start-upu rozpoznaje frustrację e-klienta i wysyła alerty

Zakres informacji voicebota

Voicebot Mat jest w stanie dokonać m.in. ekspresowej weryfikacja paczek przypisanych do numeru, z którego dzwoni klient, podać informacje na temat statusu przesyłki.

Założeniem dla wdrożenia voicebota jest szybkie przekazywanie wiedzy na temat łatwo dostępnych informacji z systemów procesowych

Przypomni też klientowi lokalizację oraz w przypadku, gdy ten nie ma aplikacji InPost, wyśle SMS z kodem odbioru, a także podać numer do kuriera.

Czytaj także: Sztuczna inteligencja ‒ możliwości są duże, ale czy można jej zaufać?

Voicebot współpracuje też z konsultantami

Matowi można także podać numer przesyłki, zamiast wpisywać go na klawiaturze telefonu.

Jeżeli klient uzna, że mimo wszystko potrzebuje porozmawiać z konsultantem – Mat przełączy go do jednego z wielu konsultantów InPost, wymieniono w materiale.

W najbliżej przyszłości Mat będzie miał szerszą wiedzę w zakresie usług InPost, zarejestruje problem z przesyłką i poprosi zespół operacji o weryfikację, podano także.

Czytaj także: Asystent głosowy w IKO przeprowadził milion rozmów i ma ponad 410 tysięcy użytkowników

Źródło: ISBnews