Visa łączy siły z fintechem Stripe, oferując płatności B2B

Visa łączy siły z fintechem Stripe, oferując płatności B2B
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Visa rozszerzyła współpracę ze Stripe - fintechem zajmującym się przetwarzaniem płatności online. Za pomocą Stripe Connect przedsiębiorcy mogą akceptować płatności B2B.

Dzięki współpracy Stripe z Visą, kupujący mogą inicjować płatności za faktury za pośrednictwem wirtualnego konta karty, również w przypadkach, gdy dostawca nie przyjmuje płatności kartami płatniczymi.

Czytaj także: Przelewy transgraniczne w czasie rzeczywistym: TransferGo nawiązuje współpracę z Visą >>>

Nowa usługa jest rozszerzeniem partnerstwa zawartego w 2018 r., kiedy obie firmy umożliwiły płatności push w czasie rzeczywistym.

Proces jest prosty i bezpieczny dzięki wirtualnej karcie Visa. W celu uruchomienia usługi wymagane są minimalne formalności: zarejestrowanie się w Stripe Connect i podanie numeru konta bankowego.

Pandemia koronawirusa przyspieszyła cyfrową edukację konsumenta

Według Pawła Działaka, CEO operatora płatności Tpay, w dobie pandemii, która przyspieszyła cyfrową edukację konsumenta, tego typu rozwiązania ułatwiają przedsiębiorcom funkcjonowanie i rozliczanie się między dostawcami. Przejście do płatności cyfrowych przynosi korzyści zarówno kupującym, jak i dostawcom, ponieważ eliminuje ręczne przetwarzanie i usprawnia uzgodnienie sald. Zwiększa to produktywność i jednocześnie zmniejsza liczbę błędów i oszustw.

Lepsze zarządzanie kapitałem obrotowym

Rozwiązanie umożliwia również kupującym i dostawcom lepsze zarządzanie kapitałem obrotowym, dzięki wykorzystaniu karty Visa Commercial. Nowa usługa jest dostępna w 30 krajach i może być aktywowana przez banki członkowskie, które korzystają z komercyjnego portfela kart Visa.

Źródło: Visa