Uwaga na super promocje!

Uwaga na super promocje!
Jerzy Kryszak. Źródło: ZBP, WIB
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wirtualna przestrzeń to szanse, ale i zagrożenia. Polacy pomimo coraz większej aktywności w cyberprzestrzeni, wciąż nie dysponują dostatecznie dużą wiedzą z obszaru cyberbezpieczeństwa, cyberzagrożeń. Pamiętajmy - na każdym kroku należy zachować rozsądek i wiedzieć, jak się zachowywać w przestrzeni cyfrowej.

Dlatego w ramach kampanii Bankowcy dla CyberEdukacji powstał cykl krótkich filmów, w których artyści i prezenterzy telewizyjni opowiadają, jak w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z cyfrowej transformacji.

Ambasadorami tegorocznej edycji są: Daria Widawska i Jerzy Kryszak.

Czytaj i oglądaj także: Daria Widawska i Jerzy Kryszak w kampanii edukacyjnej „Bankowcy dla CyberEdukacji”

Przede wszystkim – zastanów się

Czy wiesz, że oszuści są coraz bardziej kreatywni, a wszystko po to, by uzyskać dane do kont bankowych. Nie działaj pod wpływem impulsu.

– Pamiętaj za 500 zł nie da się kupić czegoś, co jest warte 5 tys. zł. Takich cudów nie ma, chyba że w bajkach. I jeżeli ktoś ci proponuje taką transakcję to uważaj, bo możesz za chwilę paść ofiarą oszustwa – ostrzega Jerzy Kryszak w kampanii Bankowcy dla CyberEdukacji.

Nie daj się oszukać!

  • bądź czujny!
  • nie działaj pod wpływem impulsu! Zastanów się!
  • nie klikaj w linki przesłane SMS-em!

Więcej informacji o cyberbezpieczeństwie szukaj we własnym banku oraz na stronie www.bankiwpolsce.pl/cyberbezpieczenstwo

Czytaj także: SPOOFING – czy to na pewno telefon z banku?

Jerzy Kryszak w kampanii Bankowcy dla CyberEdukacji – Uwaga na super promocje!

Czytaj także: Kampania Bankowcy dla CyberEdukacji: bezpieczne zakupy w sieci