Tomasz Dąbrowski odchodzi z zarządu GPW

Tomasz Dąbrowski odchodzi z zarządu GPW
Giełda Papierów Wartościowych - Logo (źródło: GPW)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Tomasz Dąbrowski zrezygnował z funkcji członka zarządu Giełdy Papierów Wartościowych ds. informatycznych, podała giełda.

„Rezygnacja jest wynikiem planowanego podjęcia przez Pana Tomasza Dąbrowskiego innych wyzwań zawodowych od dnia 7 listopada 2022 r.” – czytamy w komunikacie.
 
Giełda informuje, że do rezygnacji doszło przed objęciem przez niego stanowiska.

Brak zgody KNF

Tomasz Dąbrowski został powołany do zarządu GPW 1 lipca wraz z dwoma innymi osobami: Adamem Młodkowskim i Moniką Gorgoń. Zaznaczono wówczas, że decyzja wejdzie w życie pod warunkiem uzyskania zgody na zmiany w zarządzie przez Komisję Nadzoru Finansowego. Adam Młodkowski otrzymał taką zgodę 26 lipca, Monika Gorgoń – 18 sierpnia. Tomasz Dąbrowski do chwili złożenia rezygnacji takiej zgody nie uzyskał.

Czytaj także: GPW: nowi członkowie zarządu >>>

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Źródło: ISBnews