Tarcza Finansowa PFR: 633 mln zł dla mikro-, małych i średnich firm z Banku Pekao

Tarcza Finansowa PFR: 633 mln zł dla mikro-, małych i średnich firm z Banku Pekao
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) przyznał mikro-, małym i średnim firmom łącznie 633 mln zł, podał bank.
.@BankPekaoSA w ramach tarczy finansowej #PFR przyznał #MŚP łącznie 633 mln zł #TarczaFinansowa @Grupa_PFR

„Włożyliśmy ogromny wkład w przygotowanie Banku Pekao na wdrożenie tarczy finansowej PFR. Przeszkoliliśmy doradców ze wszystkich segmentów, zorganizowaliśmy wewnętrzne szkolenia i webinary. Nasi doradcy z zaangażowaniem pomagają klientom w zawnioskowaniu o subwencję finansową, kontaktują się z nimi i służą radą. Uruchomiliśmy specjalną infolinię dla klientów, gdzie konsultanci od zeszłej środy odebrali już ponad 6 tys. połączeń. Stworzyliśmy także adres e-mail obsługiwany przez doradców ze wszystkich segmentów. Mamy stronę dedykowaną tarczy finansowej PFR, gdzie klienci znajdą aktualne informacje na temat programu, a także filmy pokazujące jak wypełnić wniosek oraz kalkulator subwencji, z którego skorzystało już 30 tys. przedsiębiorców” – powiedziała wiceprezes odpowiedzialna za Pion MŚP w Banku Pekao Magdalena Zmitrowicz, cytowana w komunikacie.

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dofinansowanie za pomocą bankowości elektronicznej Pekao24 oraz PekaoBiznes24

Składanie wniosków o subwencję finansową z programu tarcza finansowa PFR rozpoczęło się w środę, 29 kwietnia. Klienci Banku Pekao reprezentujący mikro-, małe i średnie firmy mogą od tego czasu składać wnioski o dofinansowanie za pomocą bankowości elektronicznej Pekao24 oraz PekaoBiznes24, przypomniano.

Program Tarcza Finansowa PFR

Tarcza finansowa to program Polskiego Funduszu Rozwoju mający na celu wsparcie przedsiębiorców, których działalności ucierpiały na skutek sytuacji gospodarczej związanej z pandemią COVID-19. Warunkiem zgłoszenia się do programu jest odnotowanie spadku przychodów ze sprzedaży o co najmniej 25% w dowolnym miesiącu po 1 lutego w porównaniu do miesiąca poprzedniego, bądź analogicznego miesiąca roku ubiegłego.

Czytaj także: Tarcza Finansowa PFR: jak uzyskać „koronasubwencję” w 6 krokach >>>

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

Źródło: Bank Pekao SA, ISBnews