Szymon Midera nowym prezesem zarządu PKO Banku Polskiego

Szymon Midera nowym prezesem zarządu PKO Banku Polskiego
Fot. adobe.stock.com/Fotokon
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza PKO BP powołała zarząd - podał Bank w komunikacie. Rada zdecydowała o powołaniu Szymona Midery na stanowisko prezesa zarządu Banku pod warunkiem wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tej zgody. Do czasu wydania zgody KNF RN powierzyła Szymonowi Miderze kierowanie pracami zarządu.

Rada nadzorcza powołała również Krzysztofa Dreslera na stanowisko wiceprezesa zarządu, a także Ludmiłę Falak-Cyniak na stanowisko wiceprezesa zarządu PKO BP.

Rada nadzorcza powołała również z dniem 26 marca 2024 r. w skład zarządu Piotra Mazura na stanowisko wiceprezesa zarządu.

Wszystkie powołania do zarządu nastąpiły na nową, wspólną, trzyletnią kadencję rozpoczynającą się z dniem 26 marca 2024 r.

Czytaj także: PKO BP udostępnił klientom cyfrowe wersje kart kredytowych ze zmiennym kodem CVC/CVV

Prezes zarządu PKO BP – biogram

Szymon Midera to doświadczony zarządzający, z silnymi kompetencjami na stanowiskach kierowniczych w bankach oraz innych instytucjach finansowych, czytamy na stronach internetowych PKO BP.

Skuteczny menedżer w spółkach Skarbu Państwa oraz prywatnych, z udokumentowanymi sukcesami. Od 2016 roku założyciel, współwłaściciel i prezes Shumee SA (platforma commerce) – jednego z liderów rynku cross-border e-commerce.

Członek rad nadzorczych z wieloletnim doświadczeniem w obszarze profesjonalnych standardów ładu korporacyjnego. Ekspert z obszaru bankowości, e-commerce oraz inkubacji i akceleracji start-upów. Panelista i autor wielu publikacji nt. rynku e-commerce oraz platform typu marketplace.

Biegacz długodystansowy, pasjonat muzyki i szczęśliwy tata czterech córek.

Jest absolwentem Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych Uniwersytetu Łódzkiego i Advanced Management Programme w INSEAD w Fontainebleau. Ukończył również Executive MBA Program na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zorganizowany przy współpracy z Towson University oraz Robert H. Smith School of Business.

Przez osiem lat, do czerwca 2016 roku pełnił funkcję prezesa i wiceprezesa zarządu Banku Pocztowego. W tym czasie Bank pozyskał około miliona Klientów i przeszedł transformację z instytucji rozliczeniowej w masowy bank detaliczny, uruchamiając m.in. nowoczesną bankowość internetową i sieć około 300 placówek.

Wcześniej, przez siedem lat, związany był z mBankiem. Zarządzał m.in. obszarem marketingu, sprzedaży w Internecie i rozwoju biznesu.

Społecznie pełni funkcję Przewodniczącego Rady ds. Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Łódzkim.

Czytaj także: Zysk PKO BP w IV kwartale obciążony wysokimi kosztami ryzyka prawnego związanego z kredytami frankowymi

Źródło: PAP Biznes, PKO Bank Polski