Startup umożliwia zmianę numeru rachunku na prosty login

Startup umożliwia zmianę numeru rachunku na prosty login
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Przelejna.pl to portal, który pozwala zamienić trudny do zapamiętania numer konta bankowego na łatwy do zapamiętania login.

Stworzona przez wrocławski startup strona internetowa pozwala na konwersję długiego i trudnego do zapamiętana numeru konta bankowego na dowolną liter, cyfr lub znaków specjalnych. Twórcy wprowadzili symbol dolara „$” przed każdym z loginów tak, aby każdy już na pierwszy rzut oka wiedział, z czym ma do czynienia.

– To taki bankowy hash „#” jak w Twitterze, który pozwala na odróżnienie innego typu loginów od pomysłu przelejna.pl. Teraz każdy widząc symbol „$” przed ciągniemy znaków będzie wiedział, że jest to ukryty numer IBAN – wyjaśnia Sławomir Zborowski, pomysłodawca przelejna.pl

Jak to działa w praktyce? Na stronie wpisujemy w oknie tekstowym numer konta bankowego, który chcemy zmienić na wygodny do zapamiętania login. Tu mamy do wyboru kilka dodatkowych opcji jak np. określenie terminu wygaśnięcia loginu czy jego ukrycie. Domyślne ustawienia to publiczna widoczność dla każdego z nieograniczonym czasem użycia. System poprosi również o podanie adresu email, wszystko po to by w razie konieczności przypomnieć użytkownikowi jego dane. Twórcy usługi zapewniają, że wszystkie dane są odpowiednio zabezpieczone przed niepowołanym dostępem osób trzecich. Podajemy tylko numer konta, który sam w sobie jest bezpieczny i nikt nie może nic niepożądanego z nim zrobić.

Dzięki przelejna.pl każdy może w prosty i szybki sposób podać drugiej osobie numer IBAN z pamięci. Dobrą praktyką jest zamienić numer konta na swoje dane osobowe: $ImięNazwisko. Posiadasz kilka kont? Dodaj na końcu kolejne cyfry ($ImięNazwisko2) lub nazwę banku ($ImięNazwiskoBankXYZ). Można też użyć swojego pseudonimu, numeru telefonu, imienia dziecka lub dowolnej innej kombinacji, ważne że od teraz raz na zawsze masz swój numer konta bankowego pod ręką.

Twórcy przelejna.pl liczą na ustandaryzowanie tego systemu i zainteresowanie pomysłem zarówno banki, jaki i sklepy internetowe oraz portale aukcyjne. Z korzyścią dla wszystkich byłaby opcja połączenia tego prostego systemu, tak aby dokonując płatności w internecie podawać swoje $loginy a nie długie numery.

Marcin Złoch