Startuje pierwszy mobilny bank w Polsce

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

smart.bank.01.448x199Bank SMART to nowa generacja bankowości. Pierwszy mobilny bank w Polsce. Dyskont finansowy, który oferuje najlepszą jakość w niskiej cenie. Bank SMART jest marką FM Banku PBP S.A.

Bank SMART opiera się na zasadzie „mobile first”, czyli udostępnia wszystkie produkty i usługi w pierwszej kolejności poprzez urządzenia mobilne: smartfon czy tablet, a dopiero potem dostosowuje je do innych kanałów dostępu.

Bez ściemy. Stawiamy na proste zasady i przejrzyste reguły.

Prostota rozwiązań produktowych i procesów zapewnia wygodę oraz unikalne doświadczenie klientom banku mobilnego. – Nie tworzymy bytów ponad miarę, oferujemy tylko wybrane produkty, których klienci naprawdę potrzebują, przejrzyste i zrozumiałe reguły działania, wierność zasadzie partnerstwa i proporcjonalnego podziału korzyści – wyjaśnia Sławomir Lachowski, p.o. Prezesa Zarządu FM Banku PBP S.A.

Bank Smart rzuca wyzwanie bankom tradycyjnym, które trwają przy skostniałym modelu biznesowym opartym na dominacji oddziałów, a bankowość internetową i mobilną skwapliwie wykorzystują dla obniżenia kosztów własnych i zwiększenia zysków. Bank Smart nie potrzebuje oddziałów, aby zapewnić swoim klientom najwyższą jakość produktów i usług w najlepszych cenach na rynku, dostępnych zawsze i wszędzie na wyciągnięcie ręki. W tym celu stosuje przełomowe rozwiązania technologiczne, ale to za sprawą klientów, obsługujących się samodzielnie za pośrednictwem Internetu, osiąga przewagi kosztowe i wyjątkową znajomość ich  potrzeb.

Tanie finanse dla wszystkich, to nowy model biznesowy, pozwalający na radykalną obniżkę prowizji i opłat dla klientów ze względu na ogromne oszczędności kosztowe dzięki rezygnacji z oddziałów i samoobsłudze klientów przez Internet. Nowoczesna technologia pozwala jednocześnie zapewnić klientom lepszą jakość produktów i obsługi, a także większą wygodę.

Zmienia się sposób w jaki korzystamy z Internetu. Coraz większa liczby Polaków przez telefon korzysta z sieci. Przez telefon robimy zakupy, słuchamy muzyki, czytamy książki, korzystamy z GPS-a. Przez telefon bankujemy – mówi Sławomir Lachowski.

Gwiazdki zostawiamy w niebie. Kruczki w lesie. Opłaty u konkurencji.

Dziś Bank SMART oferuje konto dla klientów indywidualnych (SMART Konto) i firmowych (SMART Biznes Konto) za prawdziwe zero złotych. Gwarantujemy bezpłatne prowadzenia konta, darmowe przelewy, a w przypadku kont firmowych także darmowe przelewów do ZUS/US. Konta można założyć przez aplikację na smartfonie czy tablecie. Bank na Androida jest do pobrania na stronie www.banksmart.pl. Bank SMART na iOS będzie wkrótce (po weekendzie) dostępny w sklepie Appla.

Klienci będą także cieszyć się wysokim oprocentowaniem na kontach oszczędnościowych SMART Procent i SMART Biznes Procent. Bank oferuje oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku bez żadnych progów, co jest najlepszą ofertą na rynku. Klienci mają możliwość wykonania jednego darmowego przelewu w miesiącu na konto w Banku SMART. W ramach konta oszczędnościowego będzie możliwość wykonywania płatnych przelewów do dowolnego banku w Polsce.

Prawdziwe zero złotych dotyczy także kart do kont. Do końca 2014 r. wypłaty z bankomatów w Polsce i na świcie są bezpłatne. Później gwarantujemy trzy darmowe wypłaty, nie ważne gdzie wykonane, w Polsce czy na świecie.Bank SMART to proste zasady i przejrzyste reguły. Tabela opłat mieści się na jednej stronie. Dzięki czemu klienci zawsze wiedzą za co płacą.

Wkrótce w Banku SMART będą dostępne kredyty oraz depozyty.

Na pierwsze mam Mobilny. Na drugie Bank.

Bank SMART to nowa marka, wyraźnie odróżniające się na tle konkurencji.Nazwa naszego przedsięwzięcia: Bank SMART – nie jest przypadkowa. Odnosi się do mądrego wyboru banku, inteligentnego bankowania i smartfona, który zapewni dostępność usług finansowych dosłownie w zasięgu ręki.

Ułatwiamy życie, inni marnują Twój czas.

Bank SMART jest intuicyjny i niezwykle prosty. Pierwsze logowanie do banku aktywuje aplikację, łączy klienta z zainstalowaną aplikacją. Klient nadaje swój indywidualny PIN chroniący dostęp do banku. Aktywacja następuje poprzez podanie otrzymanego od banku unikalnego identyfikatora klienta oraz przesłanego hasła SMS.

Jak otworzyć konto osobiste lub firmowe? Wystarczy zrobić zdjęcie dowodu osobistego i wykonać jeden przelew. Cały proces można wykonać wygodnie i szybko na smartfonie.

Klient loguje się do aplikacji za pomocą całkowicie bezpiecznego 8 cyfrowego PIN. Po zalogowaniu od razu widoczne są środki do natychmiastowej dyspozycji (stan konta + limit kredytowy). Kolejność udostępnianych informacji dostosowana jest do aktywności klientów. Klienci posiadający konto firmowe i osobiste w pierwszej kolejności widzą środki firmowe, przesuwając gestem ekran mają szybki dostęp do konta osobistego.

Skrót do wszystkich pozostałych operacji osiągalny z każdego ekranu poprzez gest wysunięcia listy z dołu ekranu.

Nie daj się zwieść. Bankuj inteligentnie.

Wyróżnia nas nie tylko prostota i brak gwiazdek, ale także innowacyjność. Przelewy, sprawdzenie historii operacji można sprawdzić nie tylko klikając w odpowiednie pola, ale także rozmawiając z telefonem. Bank SMART to także bankowość głosowa. – Dajemy naszym klientom możliwość wykonania wszystkich operacji bankowych przy pomocy komend głosowych. Wierzymy, że to przyszłość bankowości, szczególnie, że dla każdego z nas ważna jest oszczędność czas, a bankowość głosowo to umożliwia – mówi Sławomir Lachowski.

Operacje bankowe są bezpiecznie w każdych warunkach, nawet w czasie jazdy samochodem.

Źródło: FM Bank PBP S.A.