Specjalna nowa karta płatnicza SGB dla młodzieży

Specjalna nowa  karta płatnicza SGB dla młodzieży
Źródło: SGB
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Spółdzielcza Grupa Bankowa wprowadza nowy wzór karty młodzieżowej, dla klientów w wieku 13-25 lat. To kolejna odsłona minimalistycznej linii kart płatniczych dostępnych w bankach spółdzielczych SGB i kolejny krok w ramach ogłoszonej w kwietniu strategii "Otwieramy przyszłość", informuje w komunikacie SGB.

Banki spółdzielcze SGB, zgodnie z hasłem swojej nowej strategii ‒ „Otwierają przyszłość”. Drogowskazami są m.in. nowatorskie rozwiązania technologiczne oraz dobro współczesnego klienta.

– Kluczem do przyszłości są z pewnością młodzi ludzie, ale też nowoczesne formy płatności. Nasza karta młodzieżowa SGB łączy oba te aspekty. Oryginalnie wygląda i daje dostęp do najpopularniejszych aktualnie możliwości bankowych.

W sam raz dla młodych klientów, którzy stawiają przede wszystkim na płatności kartą, zarówno w sklepach, jak i w Internecie oraz telefonem i „plastikiem” – podkreśla Paulina Grala, kierownik Zespołu Płatności SGB-Banku SA.

Czytaj także: FTBS, technologie w strategiach banków spółdzielczych

Nowa linia kart

To kontynuacja minimalistycznej linii kart wprowadzonych przez Spółdzielczą Grupę Bankową przy okazji oferty „Konta TAK!”.

Jej wizerunek wyróżnia szlachetna prostota w intrygującym pionowym układzie. Ciekawym uzupełnieniem jest jaskrawozielony brzeg karty, który powinien pomóc młodemu klientowi sprawnie odnaleźć ją w portfelu.

Oryginalnie wygląda i daje dostęp do najpopularniejszych aktualnie możliwości bankowych

Choć nawet to nie powinno być konieczne – po zarejestrowaniu jej w jednym z portfeli cyfrowych (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay czy Fitbit Pay), do zakupów wystarczy przecież smartfon, smartwatch lub smartband.

Czytaj także: Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej, Bezpieczeństwo w dobie pandemii

Nowoczesna grafika i układ

– Przy projektowaniu nowego wizerunku karty zależało nam na maksymalnym „wyczyszczeniu” przedniej strony karty, tak by oczy użytkownika cieszył tylko niczym niezaburzony projekt graficzny.

Dlatego dane posiadacza umieściliśmy na rewersie i odeszliśmy od niewymaganego już miejsca na podpis. Srebrny chip komponuje się z minimalistyczną kolorystyką, a ta, wraz z pionowym układem „plastiku”, nawiązuje do naszej flagowej karty z sercem.

Wierzę, że zgodnie z grafiką, karta odnajdzie drogę do serc naszych młodych klientów – mówi Ewelina Ignaczak, dyrektor Biura Marketingu i Komunikacji SGB-Banku SA.

Jednolity wizerunek karty młodzieżowej obowiązuje na kartach Mastercard i Visa.

Można ją zamówić w placówce każdego banku SGB lub przez bezpłatną Infolinię SGB: 800 888 888, a w wybranych bankach również przez bankowość internetową. 

Czytaj także: Technologia na rzecz sektora spółdzielczego – jak wybrać najlepszą?

Źródło: Spółdzielcza Grupa Bankowa / SGB