Sophos wzmacnia zespół zarządzający

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

sophos.250x54Sophos, wiodący producent kompleksowych rozwiązań bezpieczeństwa IT, mianował Michaela Velentine na stanowisko wiceprezesa ds., sprzedaży globalnej, a Ari Buchler mianowany został na stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju korporacyjnego

Sophos ogłosił nominację dwóch nowych członków zespołu wykonawczego spółki. Michael Valentine został mianowany na stanowisko wiceprezesa ds. Sprzedaży, zaś Ari Buchler dołączył do firmy jako generalny radca prawny i wiceprezes ds. rozwoju. Obaj będą pracować w głównej siedzibie firmy w Bostonie, podlegając bezpośrednio prezesowi Sophos, Krisowi Hagermanowi.

valentine.miachael.150xMicheal Valentine ma dwudziestoletnie doświadczenie w działach sprzedaży globalnych firm branży bezpieczeństwa IT, takich jak Fortinet, SonicWALL (obecnie Dell SonicWALL) czy WatchGuard. W Sophos Valentine będzie odpowiedzialny za sprzedaż i dystrybucję. Do Sophos przychodzi ze stanowiska wiceprezesa ds. sprzedaży w Fortinet, gdzie nadzorował wszystkie aspekty ofert z branży bezpieczeństwa IT, takich jak VPN, UTM czy WebFilter. Wcześniej był odpowiedzialny za rozwój biznesu Fortinet w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Australii i Nowej Zelandii. Podczas kadencji Valentine w Fortinet globalne przychody firmy wzrosły z 200 do ponad 500 mln dol. Valentine m.in. rozszerzył sieć dystrybutorów w Ameryce Północnej o ponad 700 nowych partnerów.

Ari Buchler przyszedł do Sophos z Rocket Software, gdzie zajmował stanowisko wiceprezesa i radcy prawnego. Jako buchler.ari.150xczłonek zarządu spółki kierował kwestiami prawnymi i odegrał znaczącą rolę w agresywnej polityce fuzji i przejęć firmy Rocket Software. Wcześniej pracował jako doradca wschodzących firm z branż technologii medycznych i IT oraz pełnił funkcję wiceprezesa prawnego w Phase Forward. W czasie swojej kariery pracował także m.in. jako doradca domu Reed Business Information i kancelarii prawnej Skadden Arps.

– Mike Valentine i Ari Buchler to światowej klasy menadżerowie, którzy będą odgrywać kluczową rolę we wspieraniu Sophos w przyspieszaniu już imponującego pędu do sukcesu. – powiedział Kris Hagerman, prezes Sophos. – Mike ma niezwykłe doświadczenie w sprzedaży i odnosił znaczące sukcesy w zarządzaniu kanałami sprzedaży w wiodących firmach bezpieczeństwa IT, zaś Ari wnosi ugruntowaną prawniczą i korporacyjną wiedzę ekspercką – zestaw umiejętności odgrywających kluczową rolę podczas realizacji naszej wizji dostarczania kompletnych rozwiązań bezpieczeństwa IT – dodaje.