Sam Altman wraca do OpenAI

Sam Altman wraca do OpenAI
AdobeStock, autor: Patrick
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
OpenAI porozumiała się w sprawie powrotu na stanowisko odwołanego wcześniej szefa tej firmy, Sama Altmana - poinformowała w środę agencja Reutera. OpenAI zgodziła się również na zmiany w zarządzie, który niespodziewanie zwolnił Altmana przed kilkoma dniami.

Decyzja oznacza, że Sam Altman powróci na stanowisko dyrektora generalnego AI zaledwie kilka dni po głośnym zwolnieniu i po tym, gdy pracownicy zagrozili odejściem, jeśli dotychczasowy szef nie będzie nadal kierował firmą.

Altman napisał w środę w mediach społecznościowych, że czeka na powrót do OpenAI. Zaznaczył, że zamierza budować „silne partnerstwo” z Microsoftem – gdzie pierwotnie miał przejść do pracy po zwolnieniu z OpenAI.

Czytaj także: Najpierw zwolnili, teraz chcą powrotu współtwórcy chatbota ChatGPT>>>

OpenAI – firma, która stworzyła ChatGPT wykorzystujący sztuczną inteligencję (AI) i uznawana była za lidera w rozwoju AI – niespodziewanie poinformowała w piątek o odwołaniu Altmana.

Decyzja była całkowitym zaskoczeniem i wywołała zamieszanie w branży nowych technologii, jako że Altman uważany jest za jedną z czołowych postaci branży AI.

Czytaj także: Prof. Piotr Płoszajski o zagrożeniu jakim jest ChatGPT>>>

Źródło: PAP BIZNES