SafeBank 2024 o cyberbezpieczeństwie gospodarki i sektora finansowego, 10 grudnia, Warszawa

SafeBank 2024 o cyberbezpieczeństwie gospodarki i sektora finansowego, 10 grudnia, Warszawa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bezpieczeństwo gospodarki cyfrowej to jeden z ważnych priorytetów dla branży finansowej. Zaangażowanie banków, jako instytucji zaufania publicznego, w ten obszar jest na tyle istotne, że są one w stanie dostarczać bezpiecznych usług uwierzytelniania dla cyfrowego państwa. Z drugiej strony obecna rzeczywistość dostarcza nader licznych wyzwań dla budowy bezpiecznej i odpornej gospodarki cyfrowej. O tych wszystkich problemach będzie można porozmawiać podczas konferencji SafeBank 2024, organizowanej przez Centrum Procesów Bankowych i Informacji oraz Związek Banków Polskich.

Uczestnikami konferencji SafeBank 2024 będą reprezentanci sektora bankowego, administracji publicznej i firm IT oraz niezależni eksperci rynku.

Problematyka Konferencji koncentrować się będzie na najbardziej aktualnych zagadnieniach z obszaru zagrożeń cyfrowych dla gospodarki i sektora finansowego oraz regulacjach stanowiących odpowiedź na te wyzwania.

Otwarty konflikt zbrojny za naszą wschodnią granicą i niestabilna sytuacja na Bliskim Wschodzie to tylko niektóre przesłanki, przemawiające za gruntowną przebudową systemu AML/CFT, tak by był w stanie dawać skuteczną odpowiedź na zagrożenia związane z terroryzmem, również tym sponsorowanym przez rządy państw dyktatorskich.

Agenda SafeBank 2024 to cztery bloki tematyczne

Sesja I: Pakiet nowych przepisów AML

Sesja poświęcona tzw. pakietowi AML, w tym powołaniu nowego organu nadzoru nad tymi procesami na szczeblu europejskim.

Sesja II: Technologie w cyberbezpieczeństwie

Prezentacja najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, które pozwalają wydatnie zwiększyć poziom ochrony zarówno samych instytucji finansowych, jak też w szczególności ich klientów.

Sesja III: Doświadczenia sektora bankowego związane z procesem wdrożenia DORA

Istotnym zadaniem, jakie czeka sektor finansowy na terenie całej Unii, jest wdrożenie wymogów wchodzącego niebawem w życie rozporządzenia DORA w sprawie operacyjnej odporności cyfrowej. Podczas tej sesji będzie można podyskutować o tym, jakie obowiązki wygenerują te przepisy po stronie banków i jak w nowych realiach kształtować się będzie współpraca z dostawcami usług IT.

Sesja IV: Wpływ nowych regulacji unijnych z obszaru transakcji płatniczych na bezpieczeństwo usług płatniczych

Program wydarzenia zamknie debata na temat zmiany unijnego prawa, regulującego bezpieczeństwo usług płatniczych, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki transakcji nieautoryzowanych. Kwestia ta od dłuższego czasu wywołuje żywe kontrowersje nie tylko w sektorze bankowym, ale i wśród ekspertów.

Miesięcznik Finansowy BANK i Portal Finansowy BANK.pl są patronami medialnymi Konferencji.

Źródło: BANK.pl